Հովիկ Աբրահամյանը բավարար չի համարում Շիրակի մարզի որոշ բնակելի շենքերի վիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը խոստանում է տեղում ծանոթանալ Շիրակի մարզի խնդրահարույց շենքերի բնակիչների խնդիրներին: Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարց ու պատասխանի ժամանակ, պատասխանելով ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սուքիաս Ավետիսյանի հարցին, վարչապետը նշեց, որ Շիրակի մարզի ոչ բոլոր բնակելի շենքերի վիճակն է բավարար համարում: «Կառավարությունում արդեն քննարկումներ եղել են մարզի բնակելի շենքերի ոչ բավարար վիճակի վերաբերյալ: «Արդյունքներից այնքան էլ գոհ չեմ: Ես ժամանակ կգտնեմ` խնդրահարույց շենքեր այցելելու համար եւ կխոսեմ բնակիչների հետ` հասարակության դժգոհության պատճառներըհասկանալու եւ այդ հարցինլուծում տալու համար»- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Աբրահամյանը:
Վարչապետը հիշեցրեց, որ 2008թ.-ից ի վեր, ՀՀ Նախագահի հանձնարարությամբ, 1988թ. երկրաշարժի գոտում բնակտարածքների շինարարությանը ավելի քան 80 մլրդ դրամ է ուղղվել՝ տեղեկացնելով, որ 2014թ. այդ նպատակով եւս 1 մլրդ 600 մլն դրամ կհատկացվի:

Премьер-министр Армении считает неудовлетворительным состояние некоторых жилых зданий в Ширакской области
Премьер-министр Армении Овик Абрамян обещает на месте ознакомиться с проблемами жителей проблемных зданий Ширакской области. Как сообщает Арменпресс, об этом в Национальном Собрании сказал Абрамян, отвечая на вопрос депутата от Республиканской партии Армении Сукиаса Аветисяна.
Премьер отметил, что считает удовлетворительным состояние не всех зданий Ширакской области. «В правительстве уже прошли обсуждения о неудовлетворительном состоянии зданий в этой области. Результатами я не очень доволен, я найду время для посещения проблемных зданий и поговорю с жителями, чтобы понять недовольство граждан и дать решение этому вопросу», - сказал Абрамян.
Премьер напомнил, что с 2008 года, по поручению президента страны, на строительство жилплощади в зоне землетрясения 1988 года было направлено более 80 млрд драмов. Он отметил, что в 2014 году с этой целью будет выделено 1 млрд 600 млн драмов.