ՀՀ վարչապետն ընդունել է Ֆիրդուսի թաղամասի բնակիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Երևանի Ֆիրդուսի՝ 33-րդ թաղամասի կառուցապատման արդյունքում օտարված բնակելի տարածքների բնակիչներին:
Կառավարության ղեկավարի առաջարկով բնակիչները ներկայացրել են իրենց խնդիրները, որոնք տարբեր էին՝ բնակարանների վարձավճարների ուշացումից մինչև տրամադրվելիք բնակարանների շինարարական աշխատանքների դանդաղ ընթացք:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետ Աբրահամյանն ընդգծել է, որ բարձրաձայնված հարցերը բազմաբնույթ են և ընդգրկուն. ժամանակ է անհրաժեշտ դրանց մանրակրկիտ ծանոթանալու և լուծման տարբերակները քննարկելու համար: Վարչապետը հավաստիացրել է, որ բնակիչներին հուզող խնդիրները գտնվելու են իր ուշադրության կենտրոնում և պայմանավորվածություն ձեռք բերել դրանց վերջնական լուծում տալու նպատակով հանդիպումը տեղափոխել հաջորդ ամիս:

Today, the Prime Minister of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan received the residents of Firdus 33 district alienated for the aim of construction work activities.
By the offer of the Head of the Government the residents introduced their problems which were different: from apartment rents postponement to slow process of constructive work activities of apartments to be provided.
The Department of Mass Media and Public Relations of the Government of the Republic of Armenia informed Armenpress that the Prime Minister underscored that the raised issues are various and comprehensive: time is needed to get acquainted with them in details and discuss the variants of the solution. The Prime Minister assured the residents that their problems will be under the focus of his attention and moved the meeting to the next month for the aim of giving a final solution to them.