Տիգրան Սարգսյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Գիորգի Մարգվելաշվիլիի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել պաշտոնական այոցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, զրուցակիցները կարևորել են երկու հարևան և բարեկամ երկրների միջև բոլոր ոլորտներում կապերի զարգացումը և սերտացումը:
Նշվել է, որ երկու երկրների կառավարությունները պետք է շարունակեն ջանքեր գործադրել՝ երկկողմ առևտրաշրջանառության մակարդակն առաջիկայում էլ ավելի բարձրացնելու և համատեղ տարբեր ծրագրեր իրականացնելու համար:

Премьер-министр Армении провел рабочий ужин с президентом Грузии
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян провел рабочий ужин с находящимся в Ереване с официальным визитом президентом Грузии Григорием Маргвелашвили.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, собеседники придали важность развитию и сближению связей между соседними и дружественными странами во всех сферах.
Было отмечено, что правительства двух стран должны продолжить усилия для повышения в предстоящем уровня двустороннего товарооборота и реализации совместных программ.