Տիգրան Սարգսյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Գիորգի Մարգվելաշվիլիի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել պաշտոնական այոցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, զրուցակիցները կարևորել են երկու հարևան և բարեկամ երկրների միջև բոլոր ոլորտներում կապերի զարգացումը և սերտացումը:
Նշվել է, որ երկու երկրների կառավարությունները պետք է շարունակեն ջանքեր գործադրել՝ երկկողմ առևտրաշրջանառության մակարդակն առաջիկայում էլ ավելի բարձրացնելու և համատեղ տարբեր ծրագրեր իրականացնելու համար:

YEREVAN, FEBRUARY 27, ARMENPRESS. The Prime Minister of the Republic of Armenia Tigran Sargsyan had working dinner with the President of Georgia Giorgi Margvelashvili who paid a two-day official visit to the Republic of Armenia.
The Department of Mass Media and Public Relations of the Government of the Republic of Armenia informed “Armenpress” that the interlocutors attached importance to the development and closeness of the two neighboring and friendly countries in all the areas.
The sides noted that the Government of the two countries should continue to make efforts to increase the level of the bilateral trade turnover in the coming future and to carry out different joint programs.