Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, նիստում քննարկվել և հավանության է արժանացել «Հայաստանի Հանրապետությունում պրոբացիայի ծառայության ներդրման հայեցակարգի» նախագիծը, որը զեկուցել է ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը խորհրդի անդամներին զեկուցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության ռազմական բաղադրիչի զարգացման, միացյալ ուժերի խմբավորման կարգավիճակի և կիրառման հայեցակարգային ու նորմատիվ-իրավական ակտերի ընդունման խնդիրների մասին:
Ազգային անվտանգության խորհրդի անդամները քննարկել և հավանության են արժանացրել նաև «Եվրոպական հարևանության քաղաքականության Հայաստանի Հանրապետություն-Եվրոպական միություն գործողությունների ծրագրի կատարումն ապահովող 2014-20 15թթ. միջոցառումների ցանկի» նախագիծը: Այն զեկուցել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը:

Президент Армении провел заседание Совета национальной безопасности
Президент Армении, председатель Совета национальной безопасности Серж Саргсян 25 февраля провел заседание Совета.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, на заседании был обсужден и принят проект «Концепция внедрения службы пробации в Республике Армения», который представил министр юстиции Грайр Товмасян.
Министр обороны Армении Сейран Оганян доложил членам Совета о развитии военного составляющего Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ), статусе объединенных сил и проблемах концептуальной реализации и принятия нормативно-правовых актов.
Члены Совета национальной безопасности Армении обсудили и приняли также проект «Список мероприятий по обеспечению исполнения программы действий Европейской политики соседства Армения-Евросоюз на 2014-2015 гг.». Проект представил секретарь Совета национальной безопасности Артур Багдасарян.