Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, նիստում քննարկվել և հավանության է արժանացել «Հայաստանի Հանրապետությունում պրոբացիայի ծառայության ներդրման հայեցակարգի» նախագիծը, որը զեկուցել է ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը խորհրդի անդամներին զեկուցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության ռազմական բաղադրիչի զարգացման, միացյալ ուժերի խմբավորման կարգավիճակի և կիրառման հայեցակարգային ու նորմատիվ-իրավական ակտերի ընդունման խնդիրների մասին:
Ազգային անվտանգության խորհրդի անդամները քննարկել և հավանության են արժանացրել նաև «Եվրոպական հարևանության քաղաքականության Հայաստանի Հանրապետություն-Եվրոպական միություն գործողությունների ծրագրի կատարումն ապահովող 2014-20 15թթ. միջոցառումների ցանկի» նախագիծը: Այն զեկուցել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը:

YEREVAN, FEBRUARY 25, ARMENPRESS. Today, the President of the Republic of Armenia, Chairman of the National Security Council Serzh Sargsyan convened a session of the National Security Council.
The Department of Mass Media and Public Relations of the President’s Office of the Republic of Armenia informed Armenpress that at the course of the session the participants discussed and approved the draft for “Investment concept of the Probation Service in the Republic of Armenia”. Minister of Justice of the Republic of Armenia Hrayr Tovmasyan reported it.
The Defense Minister of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan reported to the members of the session on the issues related to the military component development of the Collective Security Treaty Organization, conceptual and normative-legal acts reception of status and appliance of united powers grouping.
The Members of the National Security Council also discussed and approved the draft for “2014-2015 events list providing the realization of the Republic of Armenia-the European Union action plan of the European Neighborhood Policy. Secretary of the National Security Council Artur Baghdasaryan reported it”.