Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի ՌԴ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը փետրվարի 23-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետ Սարգսյանը Սոչիում կհանդիպի ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևին: Հանդիպմանը զրուցակիցները կքննարկեն երկկողմ հարաբերություններին առնչվող օրակարգային մի շարք հարցեր: Կողմերն անդրադարձ կկատարեն նաև Եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացներին Հայաստանի մասնակցությանը:
Վարչապետի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, ՀՀ ֆինանսների նախարար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի առաջին տեղակալ Կարինե Մինասյանը, ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարի տեղակալ Իոսիֆ Իսայանը:

Delegation led by Tigran Sarsgsyan will leave for Russia
YEREVAN, FEBRUARY 22, ARMENPRESS. The delegation led by the Prime Minister of the Republic of Armenia Tigran Sargsyan on February 23 will pay a working visit to the Russian Federation.
The Department of Mass Media and Public Relations of the Government of the Republic of Armenia informed Armenpress that Prime Minister Tigran Sargsyan will meet his counterpart in the Russian Federation Dmitry Medvedev in Sochi. At the course of the meeting the interlocutors will discuss a number of agenda issues relating to bilateral relations. The sides will react on Armenia’s accession to the European integration processes.
The Head of the Government’s Staff of the Republic of Armenia Minister Vache Gabrielyan, Minister of Finance of the Republic of Armenia Davit Sargsyan, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Shavarsh Kocharyan, First Deputy Minister of Economy Karine Minasyan, Deputy Minister of Energy and Natural Resources Iosif Isayan are included in the delegation.