Նախագահ Սերժ Սարգսյանը պրոֆեսոր Օթթո Լուխթերհանդթին պարգևատրել է Մխիթար Գոշի մեդալով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է միջազգային և հանրային իրավունքի բնագավառում Գերմանիայի հեղինակավոր մասնագետներից մեկին, Համբուրգի համալսարանի պրոֆեսոր Օթթո Լուխթերհանդթին, ով ՀՀ անկախության հռչակումից հետո տարիներ շարունակ ակտիվ իրավախորհրդատվական գործունեություն է ծավալել մեր երկրում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Սերժ Սարգսյանը, բարձր գնահատելով պրոֆեսոր Լուխթերհանդթի նշանակալի ծառայությունները Հայաստանի Հանրապետության իրավական համակարգի ամրապնդման գործում, Օթթո Լուխթերհանդթին պարգևատրել է ՀՀ պետական բարձր պարգևով՝ Մխիթար Գոշի մեդալով:
ՀՀ Նախագահն ընդգծել է, որ շնորհիվ իրավունքի ոլորտում պրոֆեսոր Լուխթերհանդթի երկարամյա գործունեության, ակադեմիական արժեքներին նրա նվիրվածության, ինչպես նաև հայ ժողովրդի ու Հայաստանի համար իր մասնագիտական արժեքավոր խորհրդատվությամբ, Օթթո Լուխթերհանդթն այն գիտնականն է, ով հատկապես արժանի է այդ պարգևին:

YEREVAN, FEBRUARY 17, ARMENPRESS. The President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan hosted one of the prominent experts in the field of international and public law of Germany, Professor at the University of Hamburg Otto Luchterhandt on February 17. Otto Luchterhandt has been continuously engaged in the legal-consulting activities in our country since the declaration of independence of the Republic of Armenia.
The Mass Media and Public Relations Department of the President’s Office informed “Armenpress” that Serzh Sargsyan highly appreciated Luchterhandt’s significant services aimed at strengthening of the legal system of the Republic of Armenia and decorated Otto Luchterhandt with the high state award of the Republic of Armenia the Medal of Mkhitar Gosh.
Among other things the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan underscored that due to Professor Luchterhandt’s continuous activity, his dedication to the academic values, as well as his valuable professional consultations for the Armenian people and Armenia, Otto Luchterhandt is among those scholars, who particularly deserve this award.