Նախագահ Սերժ Սարգսյանը պրոֆեսոր Օթթո Լուխթերհանդթին պարգևատրել է Մխիթար Գոշի մեդալով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է միջազգային և հանրային իրավունքի բնագավառում Գերմանիայի հեղինակավոր մասնագետներից մեկին, Համբուրգի համալսարանի պրոֆեսոր Օթթո Լուխթերհանդթին, ով ՀՀ անկախության հռչակումից հետո տարիներ շարունակ ակտիվ իրավախորհրդատվական գործունեություն է ծավալել մեր երկրում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Սերժ Սարգսյանը, բարձր գնահատելով պրոֆեսոր Լուխթերհանդթի նշանակալի ծառայությունները Հայաստանի Հանրապետության իրավական համակարգի ամրապնդման գործում, Օթթո Լուխթերհանդթին պարգևատրել է ՀՀ պետական բարձր պարգևով՝ Մխիթար Գոշի մեդալով:
ՀՀ Նախագահն ընդգծել է, որ շնորհիվ իրավունքի ոլորտում պրոֆեսոր Լուխթերհանդթի երկարամյա գործունեության, ակադեմիական արժեքներին նրա նվիրվածության, ինչպես նաև հայ ժողովրդի ու Հայաստանի համար իր մասնագիտական արժեքավոր խորհրդատվությամբ, Օթթո Լուխթերհանդթն այն գիտնականն է, ով հատկապես արժանի է այդ պարգևին:

Президент Армении наградил профессора Отто Лухтерхандта медалью «Мхитар Гош»
Президент Армении Серж Саргсян 17 февраля принял одного из самых известных специалистов в мире по международному и общественному праву Отто Лухтерхандта, который в течение многих лет проводит в Армении активную правовую консультативную деятельность.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, высоко оценив значительные услуги немецкого профессора в укреплении правовой системы в Армении, Серж Саргсян наградил Отто Лухтерхандта высокой государственной наградой - медалью «Мхитар Гош».
Президент подчеркнул, что благодаря многолетней деятельности профессора Лухтерхандта в сфере права, его преданности академическим ценностям, а также ценной для Армении и армянского народа профессиональной консультации Лухтерхандт является именно тем ученым, который заслуживает эту награду.