Լոռու մարզպետարանն ու Գուգարքի համայնքապետարանը հրդեհից տուժած ընտանիքներին կօգնեն բնակարան վարձակալել
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոռու մարզպետարանն ու Գուգարքի համայնքապետարանը կաջակցեն Գուգարք գյուղում հրդեհված երկհարկանի տան 25 անօթեւան բնակիչներին: Ինչպես «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Գուգարքի համայնքապետարանի աշխատակազմի քարտուղար Հայկուշ Սարգսյանը, հրդեհի լուրը ստանալուն պես Լոռու մարզպետարանում խորհրդակցություն է անցկացվել` տուժածներին օգնություն տրամադրելու նպատակով: «Խորհրդակցության ընթացքում որոշվել է մինչեւ որեւէ լուծում գտնելը 25 անօթեւաններին տրամադրել վարձով բնակարաններ»,-ասաց Սարգսյանը` հավելելով, որ բնակարանների վարձավճարն առաջիկա մի քանի ամիսների ընթացքում հոգալու են մարզպետարանն ու համայնքապետարանը:
Աշխատակազմի քարտուղարը նշեց նաեւ, որ այժմ անօթեւաններն ապաստան են գտել իրենց բարեկամների եւ հարազատների բնակարաններում: Բարեբախտաբար, հրդեհի հետեւանքով զոհեր եւ վիրավորներ չկան:
Լոռու մարզի Գուգարք գյուղի տներից մեկում նոյեմբերի 24-ին` ժամը 19.44-ին, հրդեհ է բռնկվել: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության հաղորդմամբ`դեպքի վայր է մեկնել չորս մարտական հաշվարկ: Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է էներգետիկներ փողոցի թիվ 1 հասցեում՝ երկհարկանի փայտյա շինությունում:Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 22.52-ին, մարվել՝ 00.19-ին:
Ամբողջությամբ այրվել են Ժ. Մ-ին, Վ. Հ-ին, Վ. Բ-ին, Օ. Շ-ին, Ա. Ս-ին և Հ. Շ-ին պատկանող բնակարանները ընդհանուր՝ 300 ք.մ:

Администрации Лорийской области и Гугарка окажут содействие погорельцам в аренде квартир
Администрации Лорийской области и села Гугарк окажут помощь 25 жителям, оставшимся без жилья в результате пожара в двухэтажном деревянном доме в селе Гугарк. Как сказала в беседе с Арменпресс секретарь аппарата сельской администрации Айкуш Саргсян, сразу после сообщения о пожаре и его последствиях, в администрации Лорийской области было проведено совещание, в ходе которого обсуждался вопрос оказания помощи пострадавшим. «Решено пока арендовать квартиры для 25 жителей этого дома, оставшихся без крова», -сказала Саргсян, добавив, что в течение ближайших нескольких месяцев арендную плату будут погашать администрации Гугарка и Лорийской области. По ее словам, пока «погорельцы» остановились у своих родственников. К счастью, жертв и раненых нет.
В одном из жилых домов села Гугарк Лорийской области 24 ноября в 19.44 произошел пожар. Как сообщили Арменпресс в МЧС, на место происшествия прибыли 4 боевых расчета. Как выяснилось, пожар произошел в двухэтажном деревянном доме по улице Энергетиков 1. Пожар был локализован в 22.52, а погашен в 00.19.