ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին հայտնեցինՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ վարչությունից, հանդիպման ընթացքում Նիկոլայ Բորդյուժան Հանրապետության Նախագահին ներկայացրել է այսօր Երևանում կայացած ՀԱՊԿ ռազմատնտեսական համագործակցության միջպետական հանձնաժողովի 11-րդ նիստի արդյունքները, խոսել այս տարվա հոկտեմբերի 1-4-ը Հայաստանում անցկացվող «Կանալ-Կավկազ» լոկալ հակաթմրանյութային գործողության մասին, որի միջազգային համակարգող շտաբը տեղակայված է Երևանում: ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարն անդրադարձել է նաև Երևանում կազմակերպության ակադեմիայի գործունեությանն առնչվող հարցերին:

YEREVAN, OCTOBER 3, ARMENPRESS. The president of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan held a meeting with the general secretary of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Nikolay Bordyuzha. As Armenpress was informed from the Department of Public Relations and Information of the President’s staff of Armenia, Nikolay Bordyuzha presented the results of the 11th session of interstate commission on CSTO military-economic cooperation which was held in Yerevan today.
He also spoke about the "Channel-Kavkaz” local anti-drug operation which will take place this year from 1 to 4 October, in Armenia.