Սյունիքի թիվ 38 ընտրատարածքում կայանալիք ԱԺ մեծամասնական ընտրակարգով լրացուցիչ ընտրություններում ՀՀԿ-ն կունենա իր թեկնածուն
ԿԱՊԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 7-ին Կապանում տեղի ունեցավ ՀՀԿ Սյունիքի մարզային խորհրդի նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը:
Նիստի հիմնական խնդիրը Կապանի եւ Մեղրիի տարածաշրջաններն ընդգրկող թիվ 38 ընտրատարածքում սեպտեմբերի 29-ին կայանալիք ԱԺ մեծամասնական ընտրակարգով լրացուցիչ ընտրություններում կուսակցության կողմից առաջադրվելիք թեկնածուի ընտրությունն է եղել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը Կապանից, մինչ այդ տեղի էր ունեցել կուսակցության շրջանային խորհրդի նիստը, որտեղ միաձայն որոշվել էր ԱԺ պատգամավորի թեկնածու առաջադրել Արմեն Կարապետյանին: Կուսակցության մարզային խորհրդի նիստը եւս միաձայն հաստատել է Արմեն Կարապետյանի թեկնածությունը:
Արմեն Կարապետյանը 2002-2008թթ.-ին եղել է Կապանի քաղաքապետ, իսկ 2011 թվականից Սյունիքի մարզպետի խորհրդականն է: Վերջինս նախկինում զբաղեցրել է «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ «Սյունիքգազ գազիֆիկացման եւ գազմատակարարման» մարզային մասնաճյուղի տնօրենի պաշտոնը: Չնայած օգոստոսի 5-ից սկսվել է թեկնածուների փաստաթղթերի ընդունումը, սակայն, ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց թիվ 38 ԸԸՀ-ի քարտուղար Ռամելա Հակոբյանը, առայժմ, առաջադրումներ չկան: Թեկնածուների առաջադրման ժամկետը կլրանա օգոստոսի 15-ին, ժամը 18.00-ին: Կապանի եւ Մեղրիի տարածաշրջաններն ընդգրկող թիվ 38 ընտրատարածքից մեծամասնական ընտրակարգով ընտրված պատգամավորը նախկինում եղել է ՀՀԿ անդամ Վահե Հակոբյանը, ով այժմ զբաղեցնում է Սյունիքի մարզպետի պաշտոնը:

В дополнительных выборах в НС РА по мажоритарной системе в ИУ 38 Сюника Республиканская партия выдвинет своего кандидата
7 августа в Капане состоялось заседание областного совета Сюника, которое вел председатель совета, экс-губернатор области Сурик Хачатрян.
Основной пункт повестки - выдвижение кандидатуры от РПА на дополнительных выборах в НС РА по мажоритарной системе в ИУ 38, которые состоятся 29 сентября. Как передают Арменпресс изКапана, ранее состоялось заседание областного комитета партии, на котором единогласно была выдвинута и утверждена кандидатура Армена Карапетяна.
Армен Карапетян в 2002-2008гг. был мэром Капана, а с 2011г. – советником губернатора Сюникской области. Ранее занимал должность директора областного филиала ЗАО «АрмРосгазпром» - «Сюникгаз». Хотя прием документов начался 5 августа, но, как сообщила секретарь ИК 38 ИУ Рамела Акопян, пока заявлений не поступало. Срок подачи заявок истекает в 18:00 часов 15 августа. Ранее депутатом, избранным в парламент Армении по мажоритарной системе от ИУ 38 территории Капана и Мегри, был Ваге Акопян, ныне занимающий пост губернатора Сюника.