Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վարդուհի Վարդերեսյանի ծննդյան 85-րդ տարեդարձի կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել արդի հայ բեմի և կինոյի փայլուն վարպետներից մեկի՝ Վարդուհի Վարդերեսյանի ծննդյան 85-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Թատրոնում, կինոյում և հեռուստաներկայացումներում Ձեր մարմնավորած կերպարներից շատերը դասականի համարում ունեն թե՛ հանդիսատեսի, թե՛ մասնագետների գնահատականներում:
Որպես հայրենադարձ հայ արվեստագետ և քաղաքացի՝ Դուք մարմնավորում եք մեր ժողովրդի միասնական ջանքն ու ձգտումը դեպի բարին և գեղեցիկը, դեպի արարումն ու ստեղծագործությունը:
Ուրախ եմ, որ Դուք շարունակում եք ապրել մեր մշակութային կյանքի խնդիրներով, մայր թատրոնի մտահղացումներով: Շարունակում եք արժանիորեն վայելել Ձեր հանդիսատեսի՝ մեր ժողովրդի սերն ու հարգանքը, շարունակում եք արժանապատվորեն կրել Հայաստանի և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստի կոչումները:

Президент Армении направил поздравительное послание по случаю 85-летия со дня рождения Вардуи Вардересян
Президент Армении Серж Саргсян 19 марта направил поздравительное послание по случаю 85-летия со дня рождения одного из блестящих мастеров современной армянской сцены и кино Вардуи Вардересян.
«Из воплощенных Вами в театре, кино и на телевидении образов многие считаются классикой в оценках как зрителей, так и специалистов.
Как репатриировавшийся армянский деятель искусства и гражданин, Вы воплощаете единые усилия и стремление нашего народа к доброму и прекрасному, к созиданию и творчеству.
Рад, что Вы продолжаете жить вопросами нашей культурной жизни, помыслами родного театра. Продолжаете заслуженно пользоваться любовью и уважением Вашего зрителя – нашего народа, продолжаете достойно носить звания народного артиста Армении и СССР.
Еще раз поздравляя со знаменательным юбилеем, желаю Вам здоровья и неиссякаемой энергии», - как сообщили Арменпресс в пресс-службе президента Армении, говорится в поздравительном послании президента Сержа Саргсяна.