Շառլ Ազնավուրը պատվոգրեր է հանձնել շվեյցարահայ համայնքի ներկայացուցիչներին
ԵՐԵՎԱՆ,12ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Շվեյցարիայում ՀՀ դեսպանությունում դեկտեմբերի 7-ինկայացել է շվեյցարահայ համայնքի ներկայացուցիչներին շնորհված պատվոգրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,Շվեյցարիայում ՀՀ դեսպան Շառլ Ազնավուրը հանձնել է ՀՀ Սփյուռքի նախարարության պատվոգրերը Ժնեւի «Թոփալյան» հայկական դպրոցի տնօրեն Նեւրիկ Ազադյանին, դպրոցի ուսուցչուհիներ Հասմիկ Մելիքսեթյանին, Վալյա Դադոյանին, «Արաքս» խմբերգության պատասխանատու Դիանա Բոյաջյանին, Աառաուի հայկական համայնքի նախկին ղեկավար Կրիկոր Ելմայանին, ինչպես նաեւ «Գրանշան 2011» մրցույթի ոչ լատինական տառատեսակների գծով երկրորդ մրցանակի դիպլոմը Անտոն Ստուդերին։
ՀՀ դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել հայ համայնքի ներկայացուցիչներին հայ մշակույթի զարգացման, հայապահպանման գործում ունեցած ավանդի եւ հայանպաստ գործունեության համար:

YEREVAN, DECEMEBR 12, ARMENPRESS. The solemn ceremony of presenting diplomas to the representatives of the Armenian-Swiss community was held in the Embassy of the Republic of Armenia to Switzerland on December 7.
The Department of Press, Information and Public Relations of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia informed "Armenpress" that Ambassador of the Republic of Armenia to Switzerland Charles Aznavour presented diplomas of the Ministry of Diaspora of the Republic of Armenia to the Director of "Topalian" Armenian school in Geneva Nevrik Azadyan, teachers of the school Hasmik Meliksetyan, Valya Dadoyan, Official of "Araks" Choir Diana Boyajian, former head of the Armenian community in Aarau Krikor Yelmaian, as well as the diploma of the second place for the non-Latin letters of "Granshan 2011" contest Anton Stouder.
Ambassador of the Republic of Armenia to Switzerland Charles Aznavour expressed his gratitude to the representatives of the Armenian community for their contribution and activity aimed to the preservation of the Armenian identity.