Սերժ Թանկյանն ու Արտո Թունջբոյաջյանն ԱՄՆ-ում սիրիահայերին աջակցության համերգի են մասնակցել
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայ Էյդ» խորագրով համերգը, որի կարգախոսն էր «Մեկ սիրտ, մեկ ոգի. Միանանք եւ օգնենք», տեղի է ունեցել ԱՄՆ-ի Փասադենայի «Սիվիք Օուդիթորիում»-ում: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Asbarez-ը, համերգը կազմակերպել էին Սիրիահայության օգնության միացյալ մարմինը եւ «Արվեստագետները երեխաների համար» կազմակերպությունը:Սիրիայի հայ համայնքին օգնելու նպատակով կազմակերպված համերգին մասնակցելու համար Փասադենայի «Սիվիք Օուդիթորիում»-ում հավաքվել են հայ երգիչներ եւ երաժիշտներ ոչ միայն Միացյալ Նահանգներից, այլ նաեւ Հայաստանից եւ Ֆրանսիայից:Սերժ եւ Խաչատուր Թանկյանները, Արտո Թունջբոյաջյանը, Ռուբեն Հախվերդյանը,Լիլիթ Պիպոյանը, Վիգեն Դարբինյանը, Սեպուհ Սիմոնյանը, Արմեն Մովսիսյանը, ինչպես նաեւ «Էլեմենտ», «Վիզա», «Դրթի Դայմնդ» խմբերը եւ «Հայ եմ» քառյակը իրենց ջերմ կատարումներով աջակցություն են ցուցաբերել Սիրիայի հայ համայնքին:
Սիրիայի իրենց հայրենակիցներին նաեւ նվերներ են ուղարկել Ռոզ եւ Ալեք Փիլիպոս, Սրբոց Նահատակաց Ֆերահյան, Վահան եւ Անուշ Շամլյան ազգային հայկական վարժարանների սաները: Համերգի ընթացքում հայտարարվել է, որ առաջիկա շաբաթների ընթացքում Սիրիահայության օգնության մարմինը Սիրիայի հայ համայնքին կփոխանցի 250 հազար ԱՄՆ դոլար:
Սիրիահայության օգնության միացյալ մարմինը ստեղծվել է սիրիահայերին օժանդակելու նպատակով՝ Արեւմտյան Ամերիկայում գործող եկեղեցական, բարեսիրական եւ կուսակցական կազմակերպությունների միասնական որոշումով 2012 թ-ի օգոստոսի 4-ին:

Serj Tankian and Arto Tuncboyaciyan participated in a concert held in USA to support Syrian Armenians
Serj Tankian and Arto Tuncboyaciyan participated in a concert held in USA  to support  Syrian Armenians
YEREVAN, OCTOBER 15, ARMENPRESS: "Hye Aid'' concert with a motto ''One heart, one spirit, Let us unite and help'' kicked off in Pasadena's Auditorium Sivik, USA. As Armenpress reports citing Asbarez, the concert was organized jointly by the efforts ofSyrian Armenian Relief Fund Executive Committee (SARF)and Artists for children organization. Armenian singers and musicians from United States, Homeland and France have gathered inGlendale Civic Auditoriumaimed at helping Syrian Armenian community.
Serj and Khacadour Tankian, Arto Tuncboyaciyan, Ruben Hakhverdyan, Llilit Pipoyan, Vigen Darbinyan, Sepuh Simonyan, Armen Movsisyan as well as ''Element'',''Visa'', '' Dirty Diamond'' groups with their warm performances showed assistance to their compatriots in Syria.
Syrian Armenian Relief Fund Executive Committee (SARF)was established to show assistance to our Syrian compatriots by a united decision of acting clerical, charitable and political organizations in Western Americaon August 4, 2012.