Ադրբեջանական զինուժը հայ դիրքապահների ուղղությամբ 1600 կրակոց է արձակել
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում անցած շաբաթվա ընթացքում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1600 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊԲ լրատվության և քարոզչության բաժնից, ՊԲ առաջապահ զորամասերը, տուրք չտալով հակառակորդի նմանօրինակ սադրիչ գործողություններին, շարունակել են հավատարիմ մնալ հրադադարի պահպանման ռեժիմին և մարտագծի ողջ երկայնքով վստահորեն իրականացրել մարտական հերթապահություն:

Азербайджанские силы произвели 1600 выстрелов в сторону армянских позиций
В течение прошедшей недели на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских противоборствующих сил противник нарушил режим прекращения огня около 300 раз, во время которых в сторону армянских позиций произведено более 1600 выстрелов из орудий разного калибра.
Как сообщили Арменпресс из отдела информации и пропаганды Армии обороны Арцаха, передовые силы АО, не поддаваясь на провокационные действия противника и оставаясь верными требованиям режима прекращения огня, продолжали уверенно нести боевую вахту на всей протяженности линии соприкосновения.