Արգենտինայի ԱԳ նախարարը կայցելի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ արտաքին գործերի նախարարԷդվարդ Նալբանդյանի հրավերով սեպտեմբերի 3-5-ը պաշտոնական այցով Հայաստան կայցելի Արգենտինայի Հանրապետության արտաքին գործերի և պաշտամունքի նախարար Հեկտոր Մարկոս Թիմերմանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարությունից, այցի ընթացքում Արգենտինայի ԱԳ նախարարին կընդունեն Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ն, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
Տեղի կունենա Հայաստանի և Արգենտինայի ԱԳ նախարարների բանակցությունները և համատեղ մամլո ասուլիսը:
Հեկտոր Մարկոս Թիմերմանը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդ, ուր ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Армению посетит министр ИД Аргентины
3-5 сентября по приглашению министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна состоится официальный визит в Ереван министра ИД и по делам религии Аргентины Гектора Маркоса Тимермана.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, в рамках визита министра ИД Аргентины примут президент Армении Серж Саргсян, Католикос Всех Армян Гарегин Второй, премьер-министр Тигран Саркисян,
Состоятся также переговоры и совместная пресс-конференция министров ИД двух стран.
Гектор Маркос Тимерман посетит и Цицернакаберд, где возложит венок к мемориалу в память жертв Геноцида армян.