Արգենտինայի ԱԳ նախարարը կայցելի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ արտաքին գործերի նախարարԷդվարդ Նալբանդյանի հրավերով սեպտեմբերի 3-5-ը պաշտոնական այցով Հայաստան կայցելի Արգենտինայի Հանրապետության արտաքին գործերի և պաշտամունքի նախարար Հեկտոր Մարկոս Թիմերմանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարությունից, այցի ընթացքում Արգենտինայի ԱԳ նախարարին կընդունեն Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ն, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
Տեղի կունենա Հայաստանի և Արգենտինայի ԱԳ նախարարների բանակցությունները և համատեղ մամլո ասուլիսը:
Հեկտոր Մարկոս Թիմերմանը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդ, ուր ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Argentinean Fm to visit Armenia
YEREVAN, SEPTEMBER 3, ARMENPRESS: On the invitation of Foreign affairs minister of Armenia Edward Nalbandian Minister of Foreign relations of Argentina Hector Timerman will visit Armenia on September 3-5. Armenpress was informed from Press, information and public relations department of Armenian Foreign ministry that Argentinean Foreign minister will be hosted by President Serzh Sargsyan, His Holiness Karekin II Surpreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, Prime Minister Tigran Sargsyan.
Negotiations and joint press conference of Armenian and Argentinean foreign ministers will take place. Hector Marcos Timerman will also visit Tsitsernakaberd where he will rise in memory of Armenian Genocide victims.