Սերժ Սարգսյանն ընդունել է «Սիմոնյան կրթական հիմնադրամ»-ի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Սիմոնյան կրթական հիմնադրամ»-ի նախագահ Սեմ Սիմոնյանին:Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակից, հանրապետության նախագահը և Սեմ Սիմոնյանը զրուցել են մեր երկրում «Սիմոնյան կրթական հիմնադրամ»-ի գործունեության, իրականացրած ծրագրերի, այդ թվում՝ Երևանում շուրջ մեկ տարի հաջողությամբ գործող Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կրթական կենտրոնի և հիմնադրամի հետագա ծրագրերի մասին:
Հանրապետության նախագահը հանդիպման ժամանակ «Սիմոնյան կրթական հիմնադրամ»-ի նախագահին է հանձնել ՀՀ պետական բարձր պարգևը՝ «Անանիա Շիրակացի» մեդալը, որով Սեմ Սիմոնյանը Նախագահի հրամանագրով պարգևատրվել էր Հայաստանի Հանրապետության անկախության 20-րդ տարեդարձի առթիվ, հայապահպանության գործում ներդրած ծանրակշիռ ավանդի, Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետության և օտարերկրյա պետությունների միջև բարեկամության ամրապնդմանը մեծապես նպաստելու համար:

YEREVAN, JULY 26, ARMENPRESS: The President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan hosted ‘’ Simonyan Educational Fund’’ President Sem Simonyan on July 26. As information and public relations department of the Presidential informed Armenpress, the head of the country and Fund’s President dwelled on the activities, implemented projects of ‘’Simonyan Educational Fund’’ .
The interlocutors also touched upon the further projects of the Fund and Tumo creative technologies center, the latter operating already for a year in Yerevan with a success.
During the meeting the President handed ‘’Anania Shirakatsi’’ high award medal to "Simonian Educational Fund" Director, by which Sem Simonyan was awarded for the 20 th anniversary of the independence of the Republic of Armenia , for the significant contribution in the preservation of Armenians, as well as for support in the strengthening of relations between the Republic and foreign countries.