Կրասնոդարի ջրհեղեղի զոհերի ցուցակում հայկական վեց ազգանուն կա
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈւԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կրասնոդարի երկրամասում ջրհեղեղի հետևանքով զոհված 149 անձանց ցուցակում հայկական վեց ազգանուն կա:«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` հուլիսի 10-ին հրապարակվել է տարերային աղետի զոհերի ցուցակը, դրանում Սուսաննա Ռաֆիկի Բոգոկյանի, Զավեն Թևոսի Դովդյանի (1968 թ.), Կապուստյանի (անունը հայտնի չէ), Տատյանա Վասիլիի Մեդոլյանի (1936 թ.), Հովհաննես Գրիգորի Շահբազյանի եւ Լիդիա Ստեփանի Շահբազյանի անուններն են:
Տարբեր հաղորդագրությունների համաձայն` ընդհանուր առմամբ զոհվել է 171 մարդ: Դեռևս հրապարակվել են միայն 149 զոհերի անունները: Հուլիսի 7-ի գիշերը երեք քաղաքներում (Գելենջիկ, Կրիմսկ, Նովոռոսիյսկ) ջրի տակ են անցել մոտ 8 հազար բնակելի տներ:

В списке жертв в результате стихийного бедствия в Краснодарском крае есть 6 армянских фамилий
В списке 149 жертв в результате стихийного бедствия в Краснодарском крае есть шесть армянских фамилий. Как сообщает Арменпресс, 10 июля был опубликован список жертв наводнения, в котором встречаются следующие армянские фамилии: Сусанна Рафиковна Богокян, Завен Тевосович Давтян (1968 года рождения), Капустян (имя не известно), Татьяна Васильевна Медолян (1936 г.р.), Ованнес Григорьевич Шахбазян и Лидия Степановна Шахбазян.
По другим данным, в результате стихийного бедствия в Краснодарском крае погибло 171 человек.
Напомним, что ночью 7 июля в трех городах Краснодарском края Российской Федерации (Геленджик, Крымск, Новороссийск) в результате наводнения около 8 тыс. домов остались под водой.