«Նոր ալիք 2012»-ի հայաստանյան մասնակիցը բացօթյա համերգ կունենա Ազնավուրի հրապարակում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Նոր ալիք 2012» երգի միջազգային մրցույթում Հայաստանը ներկայացնող Սուրեն Առուստամյանը մրցույթին մասնակցությունից առաջ բացօթյա ելույթ կունենա նաեւ հայ երկրպագուների առաջ: «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի շրջանակներում համերգը տեղի կունենա հուլիսի 10-ին Շառլ Ազնավուրի հրապարակում:«Համերգի ընթացքում կհնչեն երգեր իմ երգացանկից, ինչպես նաեւ համաշխարհային հիթեր` մոտ 17 ստեղագործություն»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց Առուստամյանը: Նրա խոսքով` նախկինում նույնպես ունեցել է բացօթյա մենահամերգներ, սակայն այս մեկը եւս մեկ առիթ է հանդիսատեսի հետ հաղորդակցվելու նախքան Յուրմալա մեկնելը:
«Նոր ալիք 2012» երգի մրցույթը տեղի կունենա Յուրմալայումհուլիսի 24-29-ին: Առուստամյանը միջազգային հիթերի մրցութային օրը կկատարի Էրիկ Քլեպտոնի Change The World երգը, իսկ երկրի հիթերի կատարման օրը՝ «Ով սիրուն, սիրուն» հայտնի երգի բլյուզային տարբերակը:Միջազգային հիթերի մրցույթային ծրագրում կար վարկած կատարելու նաեւ Ջո Կոկերի Unchange my Heart երգը: Երգերի վերջնական ընտրությունը կկատարվի հուլիսի 14-ին: Առուստամյանի խոսքով` «Ով սիրուն սիրուն» երգի ընտրությունը եւս պատահական չէր, քանի որ այն սիրված երգ է, որը ինքը կփորձի կատարել նոր մոտեցմամբ:
Սուրենի հետ Յուրմալա կմեկնեն հայկական շոու-բիզնեսի ներկայացուցիչներ` Ավետ Բարսեղյանը, Նազենի Հովհաննիսյանը, երգիչ-երգչուհիներ Սոֆի Մխեյանը, Անդրեն, Մհերը: «Նոր ալիք 2012»-ին կմասնակցեն 16 երգիչներ աշխարհի 14 երկրներից:

Армянский участник «Новой волны-2012» даст в Ереване концерт под открытым небом – на площади Азнавура
Сурен Арустамян, который представит Армению на конкурсе «Новая волна-2012», перед поездкой в Латвию выступит перед армянскими поклонниками. Концерт на открытом воздухе состоится в рамках кинофестиваля «Золотой абрикос» - 10 июля, на площади Шарля Азнавура.
«На концерте прозвучат песни из моего репертуара, а также мировые хиты – около 17 произведений», - отметил Арустамян в беседе с корреспондентом «Арменпресс». По его словам, он и раньше давал сольные концерты на открытом воздухе, но этот особенный – это еще один шанс пообщаться с поклонниками перед Юрмалой.
Конкурс «Новая волна-2012» пройдет в Юрмале 24-29 июля. В конкурсный день мировых хитов Сурен Арустамян исполнит песню Эрика Клептона Change The World, а в день хита страны исполнит блюзовую аранжировку популярной песни «Ов сирун, сирун».
Был другой вариант мирового хита - Unchange my Heart Джо Коккера. Окончательный выбор песен состоится 14 июля. Как сказал Арустамян, выбор «Ов сирун, сирун» не случаен, поскольку эта песня знакома, любима, но он попытается представить ее в новом варианте.
Вместе с Суреном в Юрмалу поедут представители армянского шоу-бизнеса - Авет Барсегян, Назени Ованисян, исполнители Софи Мхеян, Андре, Мгер.