Տեղի կունենա Հայաստանի եւ Բելառուսի Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փետրվարի 13-16-ը Երեւան կայցելի Հայաստանի Հանրապետության եւ Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի բելառուսական կողմի պատվիրակությունը` հանձնաժողովի համանախագահ, ԲՀ ԱԺ Ներկայացուցիչների պալատի փոխնախագահ Վիկտոր Գումինսկու գլխավորությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ մամուլի եւ հասարակայության հետ կապերի վարչությունից, պատվիրակության անդամները հանդիպումներ կունենան ՀՀ ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի հետ:
Միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի նիստը տեղի կունենա փետրվարի 13-ին: Այցի շրջանակներում բելառուսական պատվիրակության անդամները հանդիպումներ կունենան միջազգային կառույցներում ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունների, ինչպես նաեւ մի շարք գերատեսչությունների ղեկավարների հետ: Նրանք կայցելեն Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնեն 1915 թ. Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին:

Sitting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the NAs of Armenia and Belarus to be Held
YEREVAN, FEBRUARY 10, ARMENPRESS: On February 13-16 the Belarus delegation of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the National Assemblies of the Republic of Armenia and the Republic of Belarus will be in Yerevan led by Viktor Guminsky, Co-Chair of the Committee, Deputy Speaker of the RB NA House of Representatives.
Press office of the parliament told Armenpress the members of the delegation will have meetings with the Speaker of Armenian National Assembly Samvel Nikoyan and the deputy Speaker Eduard Sharmazanov.
The sitting of the Inter-Parliamentary Committee will be held on February 13. Within the framework of the visit the members of the Belarus delegation will have meetings with the NA delegations in the international structures, as well as with the heads of a number of departments. They will visit the Tsitsernakaberd Memorial Complex and will lay a wreath at the monument perpetuating the memory of the victims of the 1915 Armenian Genocide.