Anonymous-ը վերսկսում է «Հայոց ցեղասպանություն» գործողությունը` ընդդեմ պաշտոնական Թուրքիայի
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Anonymous հաքերային խմբավորումը հայտարարում է «Հայոց ցեղասպանություն» գործողության վերագործարկման մասին:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը` հիմք ընդունելով խմբավորման կողմից տարածվող տեսահաղորդագրությունը, աշխարհի ամենահայտնի հաքերները նշում են, որ #OpArmGenocide-ը ժամանակավորապես կասեցվել էր` կապված մի շարք այլ գործողությունների սկսման հետ:
Տեսանյութը սկսվում է պատմական ակնարկով թուրքերի կողմից իրականացված բարբարոսությունների մասին, ապա ընդգծվում. «Այս ընթացքում մենք պատժիչ գործողություններ ենք սկսելու ընդդեմ թուրքականպաշտոնականկայքերի: Հարձակումները կրկնվելու են մեկ տարի, երկու տարի`մինչև Թուրքիան պաշտոնապես ընդունի իր մեղավորությունն ու պատասխանատվությունը»:
Anonymous-ի կողմից նմանատիպ առաջին տեսասպառնալիքը տարածվել էր հունվարի 25-ին, սակայն ԱՄՆ-ի Դաշնային հետախուզությունների գործակալության որոշումներից մեկի` ACTA-ի և MegaUpload նյութերի արագ փոխանակման համակարգի փակման դեմ գործողություների առաջնահերթության պատճառաբանությամբ` «Հայոց ցեղասպանություն» գործողությունների շարքը ժամանակավորապես կասեցվել էր:

YEREVAN, FEBRUARY 3, ARMENPRESS: Anonymous hacker group has stated about resumption of "Armenian Genocide" operation. The group has released a video statement saying that the world's famous hackers say that #OpArmGenocide was temporarily suspended connected with launch of other operations.
The video starts from historical review about the barbarity of Turks. "We will start targeting Turkish government websites, gain access to their classified information and other Turkish websites that deny the Armenian Genocide. This will continue until the genocide is recognized. This might take a year, 2 years, but we will always fight for the Armenian Genocide. This is also a warning to other countries who have not yet recognized the Armenian genocide."
The first video threat of anonymous was spread January 25 but reasoning the priority of fighting against closing quick exchange system of MegaUpload and ACTA, the "Armenian Genocide" operation was temporarily suspended.