Տիգրան Սարգսյանը մեկնել էր Բրյուսել որպես վարչապետ, ոչ թե որպես կուսակցության ներկայացուցիչ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի այցը Բրյուսել եղել է ոչ թե կուսակցական, այլ պաշտոնական: Ազգային ժողովում նոյեմբերի 16-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին նշեց ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը' անդրադառնալով այն խոսակցություններին, թե իբր ծառայողական ինքնաթիռն օգտագործվել է կուսակցական նպատակների համար:
«Ես մեկնել եմ Բրյուսել մասնակցելու կարեւորագույն կոնֆերանսի, որի ժամանակ նախատեսված էր նաեւ պարոն Բարոզուի ելույթը, որը նվիրված էր Եվրամիության ճգնաժամային երեւույթների հաղթահարմանը եւ այն ռազմավարությանը, որը մշակվել էր ԵՄ-ի կողմից»,- ասաց վարչապետը:
Նա եւս մեկ անգամ շեշտեց, որ մեկնել է Բրյուսել որպես վարչապետ, այլ խնդիր է, որ Բրյուսելում կար նաեւ կուսակցական միջոցառում:
«Ես հրավիրել եմ բոլոր կուսակցություններին, որոնք այդ օրերին հրավիրված են եղել Բրյուսել, որ օգտվեն առիթից, եւ մեկնեն մեզ հետ»,- նշեց Տիգրան Սարգսյանը:

Tigran Sargsyan left for Brussels as prime minister and not as party representative
Prime Minister's visit to Brussels was not a party one, but an official, RA Prime Minister Tigran Sargsyan told a news conference November 16 at National Assembly, referring to the rumors that as if the service airplane has been used for party purposes.
"I have left for Brussels to participate in a conference of utmost importance, during which Mr. Barosso's speech dedicated to overcoming of EU crisis phenomena was intended," said the Prime Minister. He stressed one more time that he left for Brussels as a prime minister; it is quite a different matter that there was also a party event in Brussels.
"I invited all the parties, which were invited to Brussels during those days, so that they took the chance and left with us," noted Tigran Sargsyan.