ՀՀ վարչապետի հուշամեդալ` Սերժ Թանկյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր կառավարությունում ընդունել է աշխարհահռչակ ամերիկահայ ռոք երաժիշտ Սերժ Թանկյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ողջունելով հօուրին' կառավարության ղեկավարը նշել է, որ կարեւորում է հռչակավոր երաժշտի այցելությունը' Հայաստանի Հանրապետությունում ռոք երաժշտության աջակցության ու զարգացման համատեքստում: Վարչապետ Սարգսյանն ընդգծել է, որ մեր երկրում ստեղծվել է հայաստանյան մի շարք ռոք խմբերի միավորող ռոք ասոցիացիա, որի գործունեությունը նպաստում է Հայաստանում ռոք երաժշտության տարածմանը:
Անդրադարձ է կատարվել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ «Ռոքն ընդդեմ ցեղասպանության» փառատոնի անցկացմանը եւ դրան համաշխարհային հռչակ ունեցող ռոք խմբերի ու կատարողների մասնակցությանը:
Վարչապետը Սերժ Թանկյանին մաղթել է առողջություն, ուժ ու եռանդ բոլոր մտահղացումների իրականացման համար:
Հանդիպման ավարտին Հայոց ցեղասպանության ճանաչման գործում անձնական նշանակալի ավանդի ու համաշխարհային ռոք երաժշտության մեջ ունեցած անգնահատելի ներդրման համար վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը երգիչ ու երգահան Սերժ Թանկյանին պարգեւատրել է ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով:

Памятная медаль премьер-министра РА Сержу Танкяну
В правительстве сегодня премьер-министр Армении Тирган Саргсян принял легендарного армяно-американского рок-музыканта Сержа Танкяна.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства РА, приветствовав гостя, премьер отметил, что придает важность визиту известного музыканта в контексте развития рок-музыки в Армении. Т. Саргсян подчернул, что в нашей стране создана объединяющая ряд рок-групп рок-ассоциация, деятельность которой способствует распространению рок-музыки в Армении.
Был затронут также вопрос проведения фестиваля «Рок против геноцида» по случаю 100-летней годовщины Геноцида армян и участия всемирно известных рок-групп и исполнителей в фестивале.
Премьер пожелал С. Танкяну здоровья, сил и усердий для реализации своих идей.
В конце встречи за значительный индивидуальный вклад в деле признания Геноцида армян и неоценимый вклад во всемирной рок-музыке Т. Саргсян наградил С. Танкяна памятной медалью премьер-министра РА.