ՀՀ վարչապետի հուշամեդալ` Սերժ Թանկյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր կառավարությունում ընդունել է աշխարհահռչակ ամերիկահայ ռոք երաժիշտ Սերժ Թանկյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ողջունելով հօուրին' կառավարության ղեկավարը նշել է, որ կարեւորում է հռչակավոր երաժշտի այցելությունը' Հայաստանի Հանրապետությունում ռոք երաժշտության աջակցության ու զարգացման համատեքստում: Վարչապետ Սարգսյանն ընդգծել է, որ մեր երկրում ստեղծվել է հայաստանյան մի շարք ռոք խմբերի միավորող ռոք ասոցիացիա, որի գործունեությունը նպաստում է Հայաստանում ռոք երաժշտության տարածմանը:
Անդրադարձ է կատարվել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ «Ռոքն ընդդեմ ցեղասպանության» փառատոնի անցկացմանը եւ դրան համաշխարհային հռչակ ունեցող ռոք խմբերի ու կատարողների մասնակցությանը:
Վարչապետը Սերժ Թանկյանին մաղթել է առողջություն, ուժ ու եռանդ բոլոր մտահղացումների իրականացման համար:
Հանդիպման ավարտին Հայոց ցեղասպանության ճանաչման գործում անձնական նշանակալի ավանդի ու համաշխարհային ռոք երաժշտության մեջ ունեցած անգնահատելի ներդրման համար վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը երգիչ ու երգահան Սերժ Թանկյանին պարգեւատրել է ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով:

RA Prime Minister Tigran Sargsyan received today American-Armenian rock legend Serj Tankian at the Office of the RA Government.
The Government's information and PR department reports that greeting the guest the prime minister said he emphasizes the legendary rock musician's visit in the context of support and development of rock music in the Republic of Armenia. The prime minister said a rock association uniting a number of Armenian rock bands has been established in Armenia for the promotion to rock music in the country.
The "Rock against Genocide" festival to be conducted on the 100th anniversary and the participation of famous rock bands was touched upon. The prime minister wished Serj Tankian health, energy for the implementation of all the projects.
At the end of the meeting Tigran Sargsyan awarded Serj Tankian with the RA Prime Minister's Memorial Order for the significant personal contribution to the recognition of the Armenian Genocide and spreading of rock music.