Հայաստանի կառավարությունն ավարտեց գործունեությունը ներկայիս կազմով. հայտնի են առաջիկա անելիքները
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ դրա ավարտին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հիշեցրեց, որ 9-րդ գումարման Ազգային ժողովի ձևավորման առիթով կիրակի՝ օգոստոսի 2-ին, ՀՀ կառավարությունը հրաժարական է տալու Սահմանադրությամբ նախատեսված կարգով, որից հետո երկրի նախագահը վարչապետ է նշանակելու խորհրդարանական մեծամասնության ներկայացրած թեկնածուին։
Նիկոլ Փաշինյանը համատեղ աշխատանքի համար շնորհակալություն հայտնեց Կառավարության այս կազմի անդամներին՝ նշելով, որ նրանց մի մասը գործունեությունը շարունակելու են այլ ոլորտներում։
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը շնորհակալություն հայտնեց 5 տարի առաջ այս պաշտոնն իրեն վստահելու համար՝ նշելով, որ սա մեծ փորձառություն էր, որն իրեն շատ օգտակար կլինի հետագա գործունեության ընթացքում։ Նա նշեց, որ իր նոր հասցեն է Բաղրամյան 19՝ Ազգային ժողովի շենք։
Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը բոլորին շնորհակալություն հայտնեց շուրջ 2․5 տարիների ընթացքում համատեղ աշխատանքի համար։ Նշեց, որ բոլորի սինքրոն, արդյունավետ, հոգատար, փոխլրացնող աշխատանքի արդյունքում հաջողվել է որոշակի տեսանելի արդյունքներ գրանցել պետության համար առաջնահերթ մի քանի ուղղություններով, մասնավորապես, ռազմարդյունաբերության, արհեստական բանականության և տեխնոլոգիական ոլորտներում։
Կոտայքի մարզպետ Ահարոն Սահակյանը նշեց, որ իր համար մեծ պատիվ է ծառայել հարազատ ժողովրդին և մարզին։ Նա վստահեցրեց, որ մեծ պատասխանատվությամբ է ստանձնում նաև Ազգային ժողովի պատգամավորի պաշտոնը և կշարունակի ծառայել Հայաստանի Հանրապետությանը։
Վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը լիահույս է, որ իր խոսքով՝ համեստ հնարավորությունները կկարողանա ծառայեցնել ի նպաստ Հայաստանի՝ վերադառնալով Ազգային ժողով։

Правительство Армении завершило свою деятельность в нынешнем составе
Как сообщает “Арменпресс”, по итогам заседания премьер-министр Никол Пашинян напомнил, что в воскресенье, 2 августа, в связи с формированием 9-го созыва Национального Собрания, правительство Республики Армения уйдет в отставку в порядке, предусмотренном Конституцией, после чего президент страны назначит на пост премьер-министра кандидата, выдвинутого парламентским большинством.
Никол Пашинян поблагодарил членов нынешнего правительства за совместную работу, отметив, что некоторые из них продолжат свою деятельность в других сферах.
Руководитель Аппарата премьер-министра Араик Арутюнян поблагодарил за оказанное ему доверие на этой должности 5 лет назад, отметив, что это был ценный опыт, который будет очень полезен ему в будущей деятельности. Он отметил, что его новый адрес – Баграмян, 19, здание Национального Собрания.
Министр высокотехнологичной промышленности Мхитар Айрапетян поблагодарил всех за совместную работу за последние 2,5 года. Он отметил, что благодаря синхронной, эффективной, заботливой и взаимодополняющей работе удалось добиться определенных видимых результатов в ряде приоритетных для государства областей, в частности, в военной промышленности, сфере искусственного интеллекта и технологическом секторе.
Губернатор Котайка Аарон Саакян отметил, что для него было большой честью служить родному народу и региону. Он заверил, что с большой ответственностью примет на себя и обязанности депутата Национального Собрания и продолжит служить Республике Армения.
Пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян выразила надежду, что она сможет использовать свои скромные возможности во благо Армении, вернувшись в Национальное Собрание.