Իրանը մեծացնում է սպառազինության հիմնական տեսակների արտադրությունը. ՊՆ
Իրանի պաշտպանական արդյունաբերությունն ընդլայնում է սպառազինության կարևորագույն տեսակների արտադրությունը և առաջնահերթ ուշադրություն դարձնում հրթիռային համակարգերին ու ծովային բազավորման միջոցներին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Tasnim գործակալությունը հաղորդում է, որ այս մասին հայտարարել է Իրանի պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար, բրիգադի գեներալ Մաջիդ Էբնոլռեզան:
Նրա խոսքով՝ ներկայում պաշտպանական ձեռնարկություններում սպառազինության արտադրության գծերն աշխատում են «ավելի ակտիվ, քան երբևէ»։
Նա նաև հայտարարել է, որ ռազմավարական պաշտպանական օբյեկտներին հասցված ամերիկյան հարվածները չեն կարողացել կանգնեցնել իրանական զենքի արտադրությունը։
Ավելի վաղ Պենտագոնը բազմիցս հայտարարել էր, որ Իրանի պաշտպանական արդյունաբերական բազան զգալի չափով վնասվել է, իսկ բալիստիկ հրթիռների արտադրության նրա ներուժը՝ փաստացի ոչնչացվել։

Иран наращивает производство ключевых видов вооружений - Министерство обороны ИРИ
Иранская оборонная промышленность расширяет производство ключевых видов вооружений и уделяет приоритетное внимание ракетным системам и военно-морским базам. Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство Tasnim  со ссылкой на исполняющего обязанности министра обороны Ирана, бригадного генерала Маджида Эбнолреза.
По его словам, в настоящее время производственные линии вооружений на оборонных предприятиях работают «активнее, чем когда-либо».
Он также заявил, что американские удары по стратегическим оборонным объектам не смогли остановить производство оружия Ираном.
Ранее Пентагон неоднократно заявлял, что оборонно-промышленная база Ирана значительно пострадала, а ее потенциал для производства баллистических ракет практически уничтожен.