Իրանի և Ղրղզստանի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել երկկողմ և միջազգային օրակարգի հարցերի շուրջ
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչին Շանհայի համագործակցության կազմակերպության (ՇՀԿ) նախարարական հանդիպման շրջանակներում հանդիպել և բանակցություններ է վարել Ղրղզստանի ԱԳ նախարար Ժինբեկ Կուլուբաևի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է իրանական Mehr լրատվական գործակալությունը։
Նշվում է, որ հանդիպման ընթացքում երկու բարձրաստիճան դիվանագետները մտքեր են փոխանակել երկկողմ հարաբերությունների և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ։
Հաղորդվում է, որ նախարարական հանդիպման շրջանակներում Իրանի ԱԳ նախարարը նաև հանդիպումներ է ունեցել այլ գործընկերների՝ մասնավորապես Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի և Չինաստանի ԱԳ նախարար Վան Իի հետ։

Iranian and Kyrgyz foreign ministers exchange views on bilateral ties and international agenda
Iranian Foreign Minister Seyed Abbas Araghchi met and held talks with Kyrgyz Foreign Minister Zheenbek Kulubaev on the sidelines of the Shanghai Cooperation Organisation (SCO) Council of Foreign Ministers meeting, the Iranian news agency Mehr reported.
According to the report, the two senior diplomats exchanged views on bilateral relations and issues of mutual interest.
Mehr also reported that, on the sidelines of the ministerial meeting, Araghchi held separate meetings with other counterparts, including Russian Foreign Minister Sergey Lavrov and Chinese Foreign Minister Wang Yi.