Իրանի և Ղրղզստանի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել երկկողմ և միջազգային օրակարգի հարցերի շուրջ
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչին Շանհայի համագործակցության կազմակերպության (ՇՀԿ) նախարարական հանդիպման շրջանակներում հանդիպել և բանակցություններ է վարել Ղրղզստանի ԱԳ նախարար Ժինբեկ Կուլուբաևի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է իրանական Mehr լրատվական գործակալությունը։
Նշվում է, որ հանդիպման ընթացքում երկու բարձրաստիճան դիվանագետները մտքեր են փոխանակել երկկողմ հարաբերությունների և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ։
Հաղորդվում է, որ նախարարական հանդիպման շրջանակներում Իրանի ԱԳ նախարարը նաև հանդիպումներ է ունեցել այլ գործընկերների՝ մասնավորապես Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի և Չինաստանի ԱԳ նախարար Վան Իի հետ։

Министры ИД Ирана и Кыргызстана обменялись мнениями по двусторонней и международной повестке дня
На полях министерской встречи Шанхайской организации сотрудничества (ШОС) министр иностранных дел Ирана Сейед Аббас Арагчи встретился и провел переговоры с министром иностранных дел Кыргызстана Жинбеком Кулубаевым.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает иранское информационное агентство Mehr.
Отмечается, что в ходе встречи два высокопоставленных дипломата обменялись мнениями по двусторонним отношениям и вопросам, представляющим взаимный интерес.
Сообщается, что в рамках министерской встречи министр иностранных дел Ирана также провел встречи с другими коллегами, в частности, с министром иностранных дел России Сергеем Лавровым и министром иностранных дел Китая Ван И.