Ծնվել է ԱՄՆ փոխնախագահ Վենսի չորրորդ երեխան
ԱՄՆ-ի փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը և նրա կինը՝ ԱՄՆ երկրորդ տիկին Ուշա Վենսը, հուլիսի 19-ին հայտարարել են իրենց չորրորդ երեխայի ծնվելու մասին։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Associated Press գործակալությունը նշում է, որ այս երեխան դարձել է ավելի քան 150 տարվա ընթացքում ԱՄՆ գործող փոխնախագահի ընտանիքում ծնված առաջին երեխան։
Վենսը երեխայի ծննդյան մասին հայտնել է սոցիալական ցանցերում՝ հրապարակելով իր և կնոջ կողմից ստորագրված հայտարարությունը։
«Ուրախությամբ հայտնում ենք, որ այսօր առավոտյան ծնվել է մեր որդին՝ Ալեք Նիլ Վենսը։ Ուշան և երեխան առողջ են և իրենց լավ են զգում, իսկ մեր երեխաները անհամբեր ու մեծ ուրախությամբ դիմավորել են իրենց փոքր եղբորը»,- նշված է հայտարարության մեջ։
Զույգը նաև շնորհակալություն է հայտնել Ուոլթեր Ռիդի ազգային ռազմական բժշկական կենտրոնի բժիշկներին և անձնակազմին, ինչպես նաև Սպիտակ տան բժշկական թիմին։

U.S. Vice President JD Vance and his wife, second lady Usha Vance, announced on July 19 the birth of their fourth child.
The baby is the first child born to a sitting U.S. vice president in more than 150 years, according to the Associated Press.
Vance announced the birth on social media, sharing a statement signed by him and his wife.
“We are excited to announce that our baby boy, Alec Neel Vance, was born this morning. Usha and the baby are happy and healthy, and our kids are overjoyed to meet their little brother,” the statement said.
The couple also thanked the doctors and staff at Walter Reed National Military Medical Center and the White House Medical Unit.