Ծնվել է ԱՄՆ փոխնախագահ Վենսի չորրորդ երեխան
ԱՄՆ-ի փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը և նրա կինը՝ ԱՄՆ երկրորդ տիկին Ուշա Վենսը, հուլիսի 19-ին հայտարարել են իրենց չորրորդ երեխայի ծնվելու մասին։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Associated Press գործակալությունը նշում է, որ այս երեխան դարձել է ավելի քան 150 տարվա ընթացքում ԱՄՆ գործող փոխնախագահի ընտանիքում ծնված առաջին երեխան։
Վենսը երեխայի ծննդյան մասին հայտնել է սոցիալական ցանցերում՝ հրապարակելով իր և կնոջ կողմից ստորագրված հայտարարությունը։
«Ուրախությամբ հայտնում ենք, որ այսօր առավոտյան ծնվել է մեր որդին՝ Ալեք Նիլ Վենսը։ Ուշան և երեխան առողջ են և իրենց լավ են զգում, իսկ մեր երեխաները անհամբեր ու մեծ ուրախությամբ դիմավորել են իրենց փոքր եղբորը»,- նշված է հայտարարության մեջ։
Զույգը նաև շնորհակալություն է հայտնել Ուոլթեր Ռիդի ազգային ռազմական բժշկական կենտրոնի բժիշկներին և անձնակազմին, ինչպես նաև Սպիտակ տան բժշկական թիմին։

В семье вице-президента США Вэнса родился четвертый ребенок
Вице-президент США Дж. Д. Вэнс и его жена, вторая леди США Уша Вэнс, 19 июля объявили о рождении своего четвертого ребенка. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Associated Press, этот ребенок стал первым родившимся в семье действующего вице-президента США за более чем 150 лет.
Вэнс объявил о рождении ребенка в социальных сетях, опубликовав заявление, подписанное им и его женой.
«Мы рады сообщить о рождении нашего сына, Алека Нила Вэнса, сегодня утром. Уша и ребенок здоровы и чувствуют себя хорошо, и наши дети с нетерпением и большой радостью приветствуют своего младшего брата», — говорится в заявлении.
Супруги поблагодарили врачей и персонал Национального военно-медицинского центра имени Уолтера Рида, а также медицинскую команду Белого дома.