Ուժը կորցրած է ճանաչվել «Շանգրի լա» խաղատան լիցենզիան
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հրաման է ստորագրել ՕՆԻՐԱ ՔԼԱԲ  ՍՊԸ-ի («Շանգրի լա» խաղատուն) կազմակերպման լիցենզիան ուժը կորցրած ճանաչելու մասին։
Նախարարի հրամանում նշվում  է, որ ՕՆԻՐԱ ՔԼԱԲ ՍՊԸ-ի կողմից 2026 թվականի մարտ ամսվա համար վերահսկող մարմին ներկայացված ֆինանսական հոսքերի մասին հաշվետվության մեջ ներառված տվյալների և ստուգման շրջանակում ձեռք բերված խաղային ապարատների հաշվիչների ցուցմունքների միջև առկա անհամապատասխանությունները որակվել են որպես խեղաթյուրված և կեղծ տվյալներ։
Հրամանը կարող է բողոքարկվել վարչական կարգով՝ ուժի մտնելուց հետո երկամսյա ժամկետում կամ ՀՀ վարչական դատարանում՝ օրենսդրությամբ նախատեսված կարգով։
Հիշեցնենք, որ «Շանգրի լա» խաղատունը պատկանում է գործարար, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին։

Отозвана лицензия казино «Шангри-Ла»
Министр экономики Армении Геворг Папоян подписал распоряжение об отзыве лицензии ООО «ОНИРА КЛУБ» («Казино Шангри-Ла»).
По сообщению «Арменпресс», Геворг Папоян написал об этом на своей странице в Facebook.
В распоряжении министра говорится, что расхождения между данными, содержащимися в отчете о движении финансовых средств, представленном ООО «ОНИРА КЛУБ» надзорному органу за март 2026 года, и показаниями счетчиков игровых автоматов, полученными в рамках проверки, квалифицируются как искаженные и ложные данные.
Распоряжение может быть обжаловано в административном порядке в течение двух месяцев после его вступления в силу или в Административном суде Республики Армения в порядке, предусмотренном законодательством.
Напомним, что казино «Шангри-Ла» принадлежит бизнесмену и председателю партии «Процветающая Армения» Гагику Царукяну.