Facebook-ում և Messenger-ում տեղի է ունեցել գլոբալ խափանում
Facebook-ում տեղի է ունեցել լայնածավալ գլոբալ խափանում, որն ազդել է հիմնականում հավելվածի և կայքի, ինչպես նաև Facebook Messenger-ի վրա։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում  է բրիտանական Independent պարբերականը՝ մանրամասնելով, որ համատարած խափանման պատճառով օգտատերերն ավտոմատ կերպով դուրս են մղվել համակարգից՝ չկարողանալով նորից մուտք գործել։ Այս պահին ծառայությունը վերականգնված է:
Աղբյուրի դիտարկմամբ՝ Meta-ի այլ ծառայություններ, ինչպիսիք են՝ Instagram-ը և WhatsApp-ը, հիմնականում օնլայն ռեժիմում են մնացել, իսկ որոշ պրոդուկտներ, այդ թվում՝ Instagram-ի կայքը, նույնպես ունեցել են նմանատիպ խնդիրներ։
Խնդիրները սկսվել են Խաղաղօվկիանոսյան ժամանակով ժամը 6:45-ի սահմաններում և խափանումների մասին հաղորդագրությունները տարածվել են ամբողջ աշխարհում։

Global outage affects Facebook and Messenger
A widespread global outage affected Facebook, disrupting both the platform’s mobile application and website, as well as Facebook Messenger.
The information was reported by the British newspaper The Independent, which said the outage automatically logged users out of their accounts and prevented them from signing back in.
The service has since been restored.
According to the report, other Meta services, including Instagram and WhatsApp, largely remained online during the disruption.
However, some products, including Instagram’s web version, also experienced similar issues.
The problems began at around 6:45 a.m. Pacific Time, with reports of outages emerging from users across the world.