Իսրայելը զգուշացրել է Բեյրութի հարավային արվարձաններին հարվածելու պատրաստակամության մասին
Իսրայելական բանակը զգուշացրել է Բեյրութի հարավային արվարձաններին հարվածելու պատրաստակամության մասին և տեղի բնակիչներին կոչ է արել լքել իրենց տները:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, այս մասին X սոցիալական հարթակում գրել է Իսրայելական բանակի ներկայացուցիչ Ավիխայ Ադրաին։
«Իսրայելի պաշտպանության բանակը զգուշացնում է Բեյրութի Դահիա թաղամասի բնակիչներին և կոչ է անում նրանց տարհանվել սեփական անվտանգության համար», - գրել է Ադրաին։
Նա հայտարարել է՝ եթե «Հեզբոլլահը» շարունակի հրթիռներ արձակել Իսրայելի քաղաքների և ավանների ուղղությամբ, իսրայելական բանակը կհարվածի Լիբանանի մայրաքաղաքի հարավային արվարձաններում գտնվող թիրախներին։

Israel warns of possible strikes on Beirut’s southern suburbs
The Israeli military has warned that it is prepared to strike Beirut’s southern suburbs and has called on local residents to leave their homes.
According to Russia’s RIA Novosti news agency, the warning was issued by Israeli military spokesperson Avichay Adraee in a post on the social media platform X.
“The Israel Defense Forces warn residents of the Dahieh district in Beirut and call on them to evacuate for their own safety,” Adraee wrote.
He said that if Hezbollah continues launching rockets toward Israeli cities and towns, the Israeli military will carry out strikes against targets located in the southern suburbs of the Lebanese capital.