Իսրայելական զորքերը Լիբանանի հարավում մոտենում են Նաբաթիեի արվարձաններին․ լրատվամիջոց
Իսրայելական տանկային շարասյունը հատելով Լիտանի գետը՝ շարժվում է դեպի հարավային Լիբանանում գտնվող Նաբաթիեհ նահանգի վարչական կենտրոն հանդիսացող համանուն քաղաք։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Al Hadath հեռուստաալիքը։
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով՝ «Հեզբոլլահ» շիա շարժման աշխարհազորի մարտիկները փորձել են խոչընդոտել իսրայելական ուժերի առաջխաղացմանը՝ կատաղի դիմադրություն ցուցաբերելով Արնուն և Էլ-Ղանդուրիա շրջաններում։ Ընդ որում, որոշ վայրերում բախումները դեռևս շարունակվում են։
Իսրայելական բանակի հրետանին կրակ է բացել Նաբաթիեհի մոտ գտնվող միջնադարյան Բոֆոր ամրոցի ուղղությամբ, որտեղ նկատվել է հակառակորդի ջոկատների տեղաշարժ։ Հրթիռակոծության գոտում են հայտնվել մի քանի բնակավայրեր։ Խաղաղ բնակչության շրջանում կան զոհեր և վիրավորներ, որոնց թիվը ճշտվում է։
Իսրայելցի հրամանատարները Արևմտյան Բեքաա շրջանի 14 բնակավայրերի բնակիչներին հրահանգել էին լքել իրենց տները՝ «Հեզբոլլահի» բազաներին և այնտեղ գտնվող ռազմական օբյեկտներին օդային հարվածներից առաջ: Համանման նախազգուշացումներ էին արվել նաև Տյուրոս սահմանային շրջանի 12 գյուղերի լիբանանցի բնակիչներին:

Израильские войска приближаются к окраинам Набатии на юге Ливана: СМИ
Танковая колонна израильской армии форсировала реку Литани и продвигается к городу Набатия - административному центру одноименной провинции на юге Ливана.
Как передает Арменпресс, об этом сообщил телеканал Al Hadath.
Как сообщается, бойцы шиитской милиции ХЕЗБОЛЛА попытались помешать наступлению оккупационных сил и оказали им ожесточенное сопротивление в районах Арнун и Эль-Гандурия. А боестолкновения в ряде мест еще продолжаются.
Артиллерия израильской армии открыла огонь по окрестностям средневекового замка Бофор под Набатией, где было замечено передвижение шиитских отрядов. В зону обстрела попали предместье Набатия-эль-Фаука, поселки Айшия, Кфар-Тибнит и Махмудия. Среди мирных граждан есть убитые и раненые, их численность уточняется.
Израильское командование потребовало от жителей 14 населенных пунктов в регионе Западное Бекаа покинуть свои дома перед готовящимися авианалетами на расположенные в них базы и военные объекты "Хезболлах". В первой половине дня аналогичные предупреждения поступили ливанцам, проживающим в 12 селениях в пограничном округе Тирос.