Հայաստանում քամին թիթեղներ է պոկել, ծառեր տապալել
Հայաստանի Հանրապետության Ներքին գործերի նախարարության 112 և մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոններ մայիսի 29-ին մի շարք ահազանգեր են ստացվել քամու հետևանքով առաջացած վնասների վերաբերյալ։
«Արմենպրես»-ին նախարարությունից տեղեկացրին, որ Երևան քաղաքի վարչական շրջաններում, Վայոց ձորի, Սյունիքի, Շիրակի, Արմավիրի, Արարատի, Արագածոտնի մարզերում ահազանգեր են ստացվել տապալված ծառերի, էլեկտրական սյուների, ինչպես նաև պոկված կառուցատարրերի և թիթեղների վերաբերյալ։
Փրկարար ծառայության համապատասխան ստորաբաժանումներն օպերատիվորեն արձագանքել են բոլոր դեպքերին։
Տեղում իրականացվել են տապալված ծառերի մասնատման, հեռացման, պոկված թիթեղների ապամոնտաժման, տարածքի սահմանազատման և այլ համապատասխան աշխատանքներ։

В Армении ветер сорвал крыши и повалил деревья
29 мая в региональные оперативно-оперативные центры и Министерства внутренних дел Республики Армения 112 поступил ряд сообщений о повреждениях, нанесенных сильных ветром.
Как передает Арменпресс, министерство сообщило, что в административных районах Еревана, Вайоцдзора, Сюника, Ширака, Армавира, Арарата и Арагацотна поступили сообщения о том, что повалены деревья, электрические столбы, а также повреждены элементв конструкций и сорваны листовые металлические покрытия.
Соответствующие подразделения спасательной службы оперативно отреагировали на все сообщения.
На местах проводились работы по разрубке и удалению упавших деревьев, демонтажу разорванных листов, разметке территории и другие соответствующие работы.