«Վերջին զանգի» միջոցառումների ժամանակ շրջանավարտների մասնակցությամբ ծանր հետևանքներով միջադեպեր չեն արձանագրվել․ Ոստիկանություն
«Վերջին զանգի» միջոցառումների շրջանակում մայիսի 22-ից 23-ը ՆԳՆ ոստիկանությունը մայրաքաղաքում և մարզերում իրականացրել է ուժեղացված ծառայություն՝ ապահովելով հասարակական կարգն ու երթևեկության անվտանգությունը։
Պարեկային ծառայության կողմից պահպանվող հատուկ տարածքներ է տեղափոխվել միջոցառման մասնակից 182 տրանսպորտային միջոց, որոնցից 80-ի ղեկին եղել են անչափահասներ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՆԳ նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, Ոստիկանության ուժեղացված ծառայության շնորհիվ շրջանավարտների մասնակցությամբ, ծանր հետևանքներով միջադեպեր, ինչպես նաև ճանապարհատրանսպորտային պատահարներ չեն արձանագրվել։

В ходе «Последнего звонка» не было зафиксировано ни одного инцидента с серьезными последствиями для выпускников: полиция
В рамках мероприятий «Последнего звонка» с 22 по 23 мая полиция МВД провела усиленное дежурство в столице и областях, обеспечивая общественный порядок и безопасность дорожного движения.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции МВД Армении, ба специальные площадки, охраняемые Патрульной службой, было доставлено 182 транспортных средства участников мероприятий, за рулем 80 из которых находились несовершеннолетние.
Благодаря усиленной службе полиции инцидентов с тяжелыми последствиями, а также дорожно-транспортных происшествий с участием выпускников зафиксировано не было.