Առաջիկա օրերին հանրապետությունում սպասվում է անձրև և ամպրոպ
Հանրապետության տարածքում մայիսի 24-ի ցերեկը, 25-26-ը ժամանակ առ ժամանակ, 28-ի ցերեկը, 29-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, տեղ-տեղ հնարավոր է նաև կարկուտ։ Մայիսի 27-ին, 28-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին` հարավարևմտյան` 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 18-22 մ/վ արագությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից, օդի ջերմաստիճանը մայիսի 24-ի ցերեկը կնվազի 2-4 աստիճանով, մայիսի 25-27-ի ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կբարձրանա 4-6 աստիճանով։
Երևան քաղաքում մայիսի 24-ի ցերեկը, 25-26-ը ժամանակ առ ժամանակ, 28-ի ցերեկը, 29-ին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ։ Մայիսի 27-ին, 28-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

В ближайшие дни в республике ожидаются дожди и грозы
В республике ожидаются кратковременные дожди и грозы: 24 мая – днем, 25-26 мая – время от времени, 28 мая – днем, 29 мая – в отдельных районах. Местами возможен град. 27 мая, 28 мая – ночью, осадков не ожидается.
Ветер юго-западный – 2-5 м/с, во время гроз ожидаются порывы ветра, которые могут достигать до 18-22 м/с.
Как сообщили Арменпресс в ГНКО Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, температура воздуха понизится на 2-4 градуса в дневное время 24 мая и постепенно повысится на 4-6 градусов в дневное время 25-27 мая.
В Ереване 24 мая днем, 25-26 мая – время от времени, 28 мая – днем ​​и 29 мая –днем, ​​ожидаются кратковременные дожди и грозы. Во время грозы также ожидаются порывы ветра 17-20 м/с. 27 мая и в ночь на 28 мая осадков не ожидается.