ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի ներկայացուցիչները հյուրընկալվել են Հայաստանի ԿԸՀ-ում
ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի ներկայացուցիչներ Ելենա Երեմենկոն և Ռոման Ամբուցեւը և ԱՊՀ-ում ՀՀ ներկայացուցիչ Հայկ Չիլինգարյանը մայիսի 13-ին հյուրընկալվել են Հայաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ԿԸՀ-ն՝ նշելով, որ պատվիրակներին ողջունել է ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը և ներկայացրել օրենսդրական կարգավորումները։
«Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) միջխորհրդարանական վեհաժողովը 2026 թվականի ՀՀ ԱԺ ընտրություններում դիտորդական առաքելություն է իրականացնելու։
Պատվիրակներն ու ԿԸՀ նախագահն անդրադարձ են կատարել դիտորդական առաքելություն իրականացնող կազմակերպությունների իրավունքներին և պարտականություններին»,– ասված է հաղորդագրության մեջ։

Представители Межпарламентской ассамблеи СНГ посетили ЦИК Армении
13 мая Центральная избирательная комиссия Армении приняла представителей Межпарламентской ассамблеи СНГ Елену Еременко и Романа Амбуцева, а также представителя Армении в СНГ Айка Чилингаряна.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает ЦИК РА. Делегатов приветствовал председатель ЦИК Ваагн Овакимян и представил им законодательные акты.
“Межпарламентская ассамблея Содружества Независимых Государств (СНГ) проведет миссию по наблюдению за выборами в НС РА 2026 года.
Делегаты и председатель ЦИК обсудили права и обязанности организаций, осуществляющих миссию по наблюдению”, — говорится в сообщении.