«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը քարոզարշավը սկսել է «ցեխ շպրտելու» ակցիայով
«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը Հայաստանում հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավը սկսել է Երևանի Վերնիսաժի տարածքից՝ ներկայացնելով իր հիմնական առաջարկները ՀՀ քաղաքացիներին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կուսակցության անդամ Հովսեփ Ղազարյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշել է, որ կուսակցության հիմնական քաղաքական առաջարկներից են ընտրական համակարգի փոփոխությունը, խորհրդարանական ընտրություններում «կայուն մեծամասնության» դրույթի վերացումը և ընտրական շեմի իջեցումը մինչև 1 տոկոս։
Կուսակցությունն առաջարկում է նաև ընտրական քվեաթերթիկում ներառել «բոլորին դեմ եմ» տարբերակը՝ իրավական հետևանքներով։
Նրանց կարծիքով՝ քաղաքացին պետք է հնարավորություն ունենա քվեարկել նաև այն դեպքում, երբ մասնակից քաղաքական ուժերից որևէ մեկի օգտին չի ցանկանում քվեարկել, և դրա ամենալավ եղանակը քվեաթերթիկում «բոլորին դեմ եմ» տարբերակը ներառելն է։
«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցության ներկայացուցիչներն արդեն իսկ հայտարարել են, որ իրենց կուսակցությունը ինքնալուծարվող է, իսկ իշխանության գալու դեպքում 100 օրվա ընթացքում կիրականացնեն իրենց խոստումները և հրաժարական կտան, որպեսզի տեղի ունենան նոր ընտրություններ։ Կուսակցության վարչապետի թեկնածուն իրավապաշտպան Նինա Կարապետյանցն է, որը, հաղթանակի դեպքում, կգլխավորի 100-օրյա կառավարությունը և կպարտավորվի դրանից հետո 10 տարի չզբաղվել քաղաքականությամբ։
Կուսակցության ներկայացուցիչները քարոզարշավի մեկնարկին իրականացրել են նաև, այսպես կոչված, «ցեխ շպրտելու» ակցիա. բոլոր քաղաքական ուժերի տարբերանշաններով պաստառի վրա ցեխ են շպրտել՝ շեշտելով, որ դա խորհրդանշում է քաղաքական դաշտում առկա «ցեխի և կեղտի մթնոլորտը»։

A newly formed Armenian political party, “Against All,” launched its campaign for the June 7 parliamentary elections in Yerevan, presenting proposals for major electoral reforms, including a “vote against all” option and lowering the electoral threshold.
The party presented its election manifesto at an event in downtown Yerevan.
Party member Hovsep Ghazaryan told reporters that the party’s main policy proposals include changing the electoral system, abolishing the “stable majority” rule in parliamentary elections, and lowering the electoral threshold to 1 percent.
Most notably, as the party’s name implies, it proposes adding an “against all” option on the ballot.
In their view, voters should have the opportunity to cast a ballot even if they do not support any of the candidates running for office, and the best way to ensure this is by including a “vote against all” option on the ballot.
Representatives of the “Against All” party have already stated that the party is self-dissolving, and that if it comes to power, it will implement its program within 100 days and then resign to trigger new elections. The party’s prime ministerial candidate is human rights advocate Nina Karapetyants, who, if elected, would lead a 100-day government and commit to staying out of politics for 10 years afterward.
At the launch of the campaign, party representatives also carried out a so-called “mud-throwing” protest, throwing mud at a poster featuring the logos of all political forces, saying it symbolized the “toxic and dirty atmosphere” in the political arena.