ԵՄ-ին ինտեգրումը մնում է ամենակարևոր նախագիծը Մոլդովայի համար. Մայա Սանդու
Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Մայա Սանդուն Երևանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովի մեկնարկից  առաջ լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշել է, որ ԵՄ ինտեգրումը  Մոլդովայի համար ամենակարևոր նախագիծն է մնում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նախագահն ասել է, որ Մոլդովան այդ ուղղությամբ շարունակում է Եվրոպական միության գործընկերների հետ քննարկումները։
«Եվրոպան հավատում է ժողովրդավարությանը։ Եվրոպան մեզ բոլորիս սովորեցնում է՝ ինչպես գնահատել ժողովրդավարությունը, ինչպես աջակցել ժողովրդավարական արժեքներին, ինչպես կառուցել ժողովրդավարություն։ Եվ ես վստահ եմ, որ Եվրոպան կշարունակի հզորանալ և կշարունակի լինել աշխարհի ամենաժողովրդավարական մասը»,-ասել է նա։

Интеграция в ЕС остается самым важным проектом для Молдовы: Майя Санду
На брифинге для журналистов до начала VIII саммита Европейского политического сообщества в Ереване президент Республики Молдова Майя Санду отметила, что интеграция в ЕС остается важнейшим проектом для Молдовы.
Как передает “Арменпресс”, президент заявила, что Молдова продолжает переговоры со своими партнерами по Европейскому союзу в этом направлении.
“Европа верит в демократию. Европа учит нас всех ценить демократию, поддерживать демократические ценности, строить демократию. И я уверена, что Европа будет и дальше становиться сильнее и оставаться самой демократичной частью мира”, — сказала она.