Հայաստանում սպասվում է ջերմաստիճանի կտրուկ նվազում մինչև -4 աստիճան
Հայաստանի մի շարք մարզերում ապրիլի 15-ի լուսադեմին սպասվում է ջերմաստիճանի կտրուկ նվազում և ցրտահարություն։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը։
«Եղանակի պարզեցմամբ պայմանավորված՝ ապրիլի 15-ի լուսադեմին Արարատի մարզի առանձին հատվածներում, Արմավիրում և մայրաքաղաք Երևանում օդում հնարավոր է 0-ին մոտ ջերմաստիճան, հողի մակերևույթին՝ -1․․․-4 աստիճան ցուրտ, իսկ Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռնային գոտիներում օդում հնարավոր է -1․․․-4 աստիճան ցուրտ»,- գրել է նա։

В Армении ожидается резкое понижение температуры до -4 градусов
В ряде регионов Армении на рассвете 15 апреля ожидается резкое понижение температуры и заморозки. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал директор Центра гидрометеорологии и мониторинга Левон Азизян.
«В связи с прояснением погоды, на рассвете 15 апреля в отдельных районах Араратской области, в Армавире и столице Ереване температура воздуха может опуститься до 0 градусов, на поверхности земли -1...-4 градуса, а в предгорьях Арагацотна и Котайка — до -1...-4 градусов», – написал он.