Առաջիկա օրերին Հայաստանի ամբողջ տարածքում սպասվում են տեղումներ
Միջերկրական ծովից ակտիվ ցիկլոնի ներթանցմամբ պայմանավորված ապրիլի 11-ի ցերեկը, 12-13-ին Հայաստանի Հանրապետությունում սպասվում են տեղումներ. Շիրակում, Գեղարքունիքում, Լոռիում, Տավուշի նախալեռներում, Կոտայքի, Արագածոտնի և Վայոց ձորի լեռնային շրջաններում՝ ձյան տեսքով։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը հայտնում է, որ նշված հատվածներում սպասվում է նաև բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն, առանձին ավտոճանապարհներին մերկասառույց։
Ապրիլի 11-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-24մ/վ արագությամբ։
Երևանում ապրիլի 11-ի ցերեկը, 12-13-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև, հնարավոր է նաև ամպրոպ։ Ապրիլի 14-ին, 15-ի գիշերը հնարավոր է կարճատև անձրև։ Ապրիլի 15-ի ցերեկը, 16-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Հանրապետության տարածքում ապրիլի 11-ի ցերեկը, 12-13-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում, 14-ին, 15-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ. առանձին վայրերում՝ առատ։ Տեղումները լեռնային և առանձին նախալեռնային գոտիներում կդիտվեն ձյան և թաց ձյան, հովտային գոտիներում՝ անձրևի տեսքով։ Առանձին վայրերում սպասվում է ամպրոպ։ Ապրիլի 15-ի ցերեկը, 16-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին` հարավարևմտյան` 2-5 մ/վ, ապրիլի 11-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23մ/վ արագությամբ, լեռնային գոտիներում` բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն: Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 13-ի ցերեկը և 14-ի գիշերը կնվազի 5-7 աստիճանով։

В ближайшие дни по всей территории Армении ожидаются осадки
В связи с прохождением активного циклона со Средиземного моря, во второй половине дня 11 апреля, 12-13 апреля в Республике Армения ожидаются осадки. В Шираке, Гегаркунике, Лори, в предгорьях Тавуша, в горных районах Котайка, Арагацотна и Вайоцдзора – в виде снега.
Как передает Арменпресс, в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения сообщают, что в указанных районах также ожидаются метели, низкая горизонтальная видимость и гололед на отдельных автомагистралях.
Днем 11 апреля в некоторых районах ожидается увеличение скорости ветра до 20-24 м/с.
В Ереване днем 11, 12-13 апреля ожидаются периодические дожди, возможны также грозы. В ночь с 14 на 15 апреля возможны кратковременные дожди. Днем 15 и 16 апреля осадков не ожидается.
На территории республики 11 апреля днем, 12-13 апреля - время от времени на значительной части регионов, 14 апреля и в ночь на 15 апреля - в отдельных регионах, ожидаются осадки. В отдельных местах они будут обильными. В горных и отдельных предгорных зонах осадки будут наблюдаться в виде снега и мокрого снега, а в долинах – в виде дождя. В отдельных местах ожидаются грозы. 15 апреля днем и 16 апреля осадков не ожидается.
Ветер: юго-западный 2-5 м/с, во второй половине дня 11 апреля скорость ветра в некоторых районах увеличится до 18-23 м/с, в горных районах – метель, низкая горизонтальная видимость. Температура воздуха понизится на 5-7 градусов во второй половине дня 13 апреля и ночью 14 апреля.