Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Ավստրիայի խորհրդարանի պատվիրակությանը
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ապրիլի 9-ին ընդունել է Ավստրիայի Ազգային խորհրդի Ավստրիա-Հայաստան-Վրաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի նախագահ Մարտինա ֆոն Քյունսբերգ-Սարրեի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստան կատարած այցի համար՝ նշելով, որ նման այցերը լուրջ խթան են հանդիսանում երկկողմ կապերի ակտիվացման տեսանկյունից:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԺ-ի տարածած հաղորդագրությունից, քննարկումների առանցքում են եղել երկկողմ եւ միջխորհրդարանական կապերին, Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումներին, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հաստատված խաղաղության գործընթացին ու տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցերը:
Ալեն Սիմոնյանը բարեկամական խմբի անդամների ուշադրությունն է հրավիրել նաեւ Ադրբեջանում գտնվող գերիների, ապօրինի պահվող եւ անհետ կորած համարվող անձանց խնդրին:

Speaker of Parliament, Alen Simonyan, held a meeting on Thursday with an Austrian parliamentary delegation led by Martina von Künsberg-Sarre, Chairperson of the Austria-Armenia-Georgia Parliamentary Friendship Group at the National Council of Austria.
The Speaker expressed gratitude for the visit to Armenia, noting that such trips serve as a significant boost for activating bilateral relations, the parliament’s press service said in a readout.
The discussion focused on bilateral and interparliamentary ties, ongoing democratic reforms in Armenia, the peace process established between Armenia and Azerbaijan, and regional developments.
Simonyan also drew the delegation’s attention to the issue of captives, unlawfully detained persons in Azerbaijan, and missing persons.