Ուլյանովսկի մերձակայքում գնացքի վթարի հետևանքով տուժածների թիվը հասել է 35-ի
Ռուսաստանի Ուլյանովսկի շրջանում Մոսկվա-Չելյաբինսկ գնացքի վագոնների՝ ռելսերից դուրս գալու հետևանքով տուժածների թիվը հասել է 35-ի, որոնցից 18-ը հոսպիտալացվել են։ Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՏԱՍՍ գործակալությունից, այդ մասին հայտնել է Ուլյանովսկի մարզի նահանգապետ Ալեքսեյ Ռուսկիխը։
«Վերջին տվյալներով, ընդհանուր առմամբ, տուժել է 35 մարդ, նրանցից 18-ը հոսպիտալացվել են Ուլյանովսկի և Դիմիտրովգրադի բժշկական հաստատություններում, մյուսներին ցույց է տրվել ամբուլատոր օգնություն։ Տուժածներից երկուսը զուգակցվող վնասվածքներով են։ Մնացածները թեթև աստիճանի ծանրության վիճակում են», - հայտնել է Ռուսկիխը։
Ուլյանովսկում մարդատար գնացքի յոթ վագոն առավոտյան դուրս էր եկել ռելսերից։ Գնացքում գտնվում էր 412 ուղևոր։ Տեղական լրատվամիջոցները հաղորդում են, որ դեպքի վայրում շարունակում են աշխատել քննիչները։ Ըստ նախնական տվյալների՝ վթարի պատճառ կարող էր լինել երկաթուղային գծերի վատ տեխնիկական վիճակը։

Число пострадавших при ЧП с поездом под российским Ульяновском выросло до 35
Число пострадавших в результате схода вагонов поезда Москва - Челябинск с рельсов под Ульяновском увеличилось до 35, из них 18 госпитализированы. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом сообщил губернатор Ульяновской области Алексей Русских.
"По последним данным, всего пострадали 35 человек, из них 18 госпитализированы в медучреждения Ульяновска и Димитровграда, остальным оказана амбулаторная помощь. Двое из пострадавших с сочетанными травмами. Остальные в состоянии легкой степени тяжести", - отметил Русских.
По его словам, детям госпитализация не потребовалась.
"Всех ребят осмотрели наши медицинские специалисты. Врачи оценивают их состояние как удовлетворительное, есть небольшие ссадины и ушибы. Госпитализация в стационар детям не потребовалась", - отметил губернатор он.