Ռուսական կորած Ան-26 ինքնաթիռը բախվել է ժայռին. օդանավում գտնվող բոլոր մարդիկ մահացել են
Ռուսական Ան-26 ռազմական ինքնաթիռը, որի հետ կապն ավելի վաղ կորել էր, բախվել է ժայռին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են վթարի վայրից։
«Ինքնաթիռը բախվել է ժայռին», - ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Մարտի 31-ին Մոսկվայի ժամանակով ժամը 18:00-ի սահմաններում Ղրիմի թերակղզու վրայով պլանային թռիչքի ժամանակ կորել էր կապն Ան-26 ինքնաթիռի հետ։ Ինչպես հաղորդել են Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունում, ավելի ուշ որոնողական-փրկարարական խումբը հայտնաբերել է վթարի վայրը։ Դեպքի վայրից ստացված զեկույցի համաձայն՝ անձնակազմի վեց անդամները և 23 ուղևորները զոհվել են։
Ինքնաթիռին խոցող ներգործություն չի եղել։ Վթարի նախնական պատճառը տեխնիկական անսարքությունն է։ Դեպքի վայրում աշխատում է ռազմական գերատեսչության հանձնաժողովը:

Пропавший российский самолет Ан-26 врезался в скалу: погибли все пассажиры и члены экипажа
Российский военно-транспортный самолет Ан-26, с которым ранее была потеряна связь, врезался в скалу. “Арменпресс” передает об этом со ссылкой на сообщение ТАСС, поступившее с места крушения самолета.
Связь с самолетом Ан-26 была потеряна около 18:00 по московскому времени при выполнении 31 марта планового полета над Крымским полуостровом. Как сообщило Министерство обороны России, позже поисково-спасательная группа обнаружила место крушения. Погибли шесть членов экипажа и 23 пассажира.
Столкновений с самолетом не было. Причиной крушения стала техническая неисправность. На месте происшествия работает военная комиссия.