Թրամփը հայտարարել է Իրանի հետ ուղիղ և անուղղակի բանակցությունների մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նախագահական ինքնաթիռում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն Իրանի հետ բանակցում է «ինչպես ուղիղ, այնպես էլ «անուղղակի»։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է The Associated Press գործակալությունը։
«Կարող եմ միայն ասել, որ բանակցություններում ամեն ինչ չափազանց լավ է, բայց Իրանի դեպքում երբեք չգիտես, որովհետև մենք նրանց հետ բանակցում ենք, հետո միշտ ստիպված ենք լինում պայթեցնել», - ասել է ԱՄՆ նախագահը։
Նրան հարցրել են՝ արդյոք Իրանը պատասխանել է 15 կետից բաղկացած հրադադարի առաջարկին, որը ներկայացրել էր Վաշինգտոնը։
Թրամփի խոսքով՝ Իրանն արձագանքել է։ Նա մանրամասներ չի հաղորդել, միայն ասել է, որ ծրագրի շուրջ Իրանը համաձայնում է ԱՄՆ-ի հետ։

Трамп заявил о прямых и непрямых переговорах с Ираном
Президент США Дональд Трамп, общаясь с журналистами на борту президентского самолета, заявил, что Соединенные Штаты ведут переговоры с Ираном «как напрямую, так и косвенно». Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство Associated Press.
«Все, что я могу сказать, это то, что в переговорах все очень хорошо, но в случае с Ираном никогда не знаешь наверняка, потому что мы ведем с ними переговоры, а потом всегда приходится что-то взрывать», — сказал президент США.
Его спросили, ответил ли Иран на предложенное Вашингтоном соглашение о прекращении огня из 15 пунктов.
По словам Трампа, Иран ответил. Он не предоставил подробностей, лишь заявив, что Иран соглашается с Соединенными Штатами по этой программе.