Գեղասահքի ԱԱ-ում Ակոպովա-Ռախմանին սպորտային զույգը 8-րդն է
Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում ընթացող գեղասահքի աշխարհի առաջնության ազատ ծրագրում Հայաստանը ներկայացնող Կարինա Ակոպովա -Նիկիտա Ռախմանին սպորտային զույգը 123.34 միավորով զբաղեցրեց 8-րդ տեղը: Ազատ ծրագրին մասնակցում էին 20 մասնակիցներ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Աշխարհի առաջնության չեմպիոնները Գերմանիայից Միներվա Ֆաբինե Հազե -Նիկիտա Վոլոդին զույգն է: Երկրորդ տեղում Վրաստանից Անաստասիա Մետյոլկինա-Լյուկա Բերուլավա զույգն է և եռյակի վերջում Կանադայի դրոշի ներքո հանդես եկող Լիա Պերեյրա-Տրենտ Միշո սպորտային զույգն է:
Տղամարդկանց մենասահքում Հայաստանի միակ ներկայացուցիչ Սեմյոն Դանիլյանցը չի հաղթահարել կարճ ծրագրի արգելքը:

Спортивная пара Акопова-Рахманин заняла 8-е место на ЧМ по фигурному катанию
Откатав произвольную программу на чемпионате мира по фигурному катанию в столице Чехии Праге, спортивная пара Карина Акопова – Никита Рахманин, представляющая Армению, заняла 8-е место с результатом 123,34 балла. В произвольной программе участвовали 20 фигуристов.
Как передает “Арменпресс”, чемпионом стала пара Минерва Фабьена Хазе – Никита Володин из Германии. На втором месте – пара Анастасия Метёлкина – Лука Берулава из Грузии, в тройке лидеров и спортивная пара Лиа Перейра – Треннт Мишо, выступающая под флагом Канады.
В мужском одиночном катании единственный представитель Армении, Семён Данильянц, не смог преодолеть барьер короткой программы.