ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը հանդիպել է միջազգային փորձագետների պատվիրակության հետ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանն ընդունել է արտաքին քաղաքականության, միջազգային անվտանգության և ժողովրդավարական կառավարման ոլորտներում մասնագիտացող միջազգային փորձագետների խմբի անդամներին, որոնք Հայաստանում են գտնվել մարտի 23-26-ը։
Այցը կազմակերպվել էր ԱՄՆ Գերմանական Մարշալի հիմնադրամի Բուխարեստի գրասենյակի կողմից՝ Երևանում գործող «Մշակույթի և քաղաքակրթության ուսումնասիրությունների հիմնադրամի» հետ համագործակցությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի հարցերի շուրջ։ Ընդգծվել է քաղաքացիական հասարակության հետ շարունակական ներգրավվածությանը և ժողովրդավարական ինստիտուտների կայուն զարգացմանը ՀՀ կառավարության կողմից հատկացվող կարևորությունը։
Որպես համագործակցության հետագա շարունակություն՝ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը հրավիրել է պատվիրակության անդամներին մասնակցելու առաջիկա՝ «Երևանյան երկխոսություն» երրորդ միջազգային ֆորումին, որը կկայանա Երևանում 2026 թ․ մայիսի 5-6-ը։

Генеральный секретарь МИД Армении встретился с делегацией международных экспертов
Генеральный секретарь МИД Республики Армения Давид Карапетян принял членов группы международных экспертов, специализирующихся на внешней политике, международной безопасности и демократическом управлении. Они находились в Армении с 23 по 26 марта.
Визит был организован Бухарестским отделением Фонда Маршалла США в сотрудничестве с ереванским «Фондом изучения культуры и цивилизации».
Как сообщает Арменпресс, в ходе встречи состоялся обмен мнениями по вопросам региональной и международной повестки. Была подчеркнута важность, которую правительство Армении придает постоянному взаимодействию с гражданским обществом и устойчивому развитию демократических институтов.
В качестве дальнейшего продолжения сотрудничества Генеральный секретарь МИД пригласил членов делегации принять участие в третьем международном форуме «Ереванский диалог», который состоится в Ереване 5-6 мая 2026 года.