ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը հանդիպել է միջազգային փորձագետների պատվիրակության հետ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանն ընդունել է արտաքին քաղաքականության, միջազգային անվտանգության և ժողովրդավարական կառավարման ոլորտներում մասնագիտացող միջազգային փորձագետների խմբի անդամներին, որոնք Հայաստանում են գտնվել մարտի 23-26-ը։
Այցը կազմակերպվել էր ԱՄՆ Գերմանական Մարշալի հիմնադրամի Բուխարեստի գրասենյակի կողմից՝ Երևանում գործող «Մշակույթի և քաղաքակրթության ուսումնասիրությունների հիմնադրամի» հետ համագործակցությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի հարցերի շուրջ։ Ընդգծվել է քաղաքացիական հասարակության հետ շարունակական ներգրավվածությանը և ժողովրդավարական ինստիտուտների կայուն զարգացմանը ՀՀ կառավարության կողմից հատկացվող կարևորությունը։
Որպես համագործակցության հետագա շարունակություն՝ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը հրավիրել է պատվիրակության անդամներին մասնակցելու առաջիկա՝ «Երևանյան երկխոսություն» երրորդ միջազգային ֆորումին, որը կկայանա Երևանում 2026 թ․ մայիսի 5-6-ը։

The Secretary General at the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, David Karapetyan, received a delegation of international experts specializing in foreign policy, international security, and democratic governance.
The experts visited Armenia from March 23 to 26 as part of a program organized by the Bucharest office of the German Marshall Fund of the United States, in cooperation with the Yerevan-based Foundation for Culture and Civilization Studies.
During the meeting, the parties exchanged views on key regional and international developments.
Karapetyan highlighted the importance the Government of Armenia attaches to continuous engagement with civil society and the sustainable development of democratic institutions.
He also invited the members of the delegation to participate in the third international forum “Yerevan Dialogue,” scheduled to take place in Yerevan on May 5–6, 2026.