ՀՀ վարչապետը Նավրոզի առիթով շնորհավորել է Հայաստանի քրդական համայնքին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի քրդական համայնքին՝ Նավրոզի առիթով։ Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարությունից, ուղերձում մասնավորապես ասվում է․
«Հայաստանի Հանրապետության քրդական համայնքի հարգելի ներկայացուցիչներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Նոր տարվա՝ Նավրոզի առիթով:
Գարնանային վերազարթոնքը խորհրդանշող տոնի առթիվ նոր հաջողություններ եմ մաղթում մեր երկրում ապրող բոլոր քրդերին, ովքեր որպես մեր հասարակության կարևոր մաս՝ ուրույն երանգ են հաղորդում երկրի հասարակական ու մշակութային կյանքին:
Մենք հպարտանում ենք մեր երկրի քուրդ քաղաքացիների հաջողություններով և ձեռքբերումներով, նաև արձանագրում ենք առկա խնդիրները, որոնք պետք է հաղթահարենք մեր ստեղծագործ աշխատանքով:
Համոզված եղեք, որ պետությունն ուշադիր է ու շահագրգիռ Հայաստանում բնակվող ազգային փոքրամասնությունների համայնքների զարգացման հարցում:
Քրդական համայնքի սիրելի ներկայացուցիչներ,
Կրկին շնորհավորելով ձեզ այս գեղեցիկ տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ ձեր ընտանիքներին լիություն ու համերաշխություն, ձեր համայնքին՝ զարգացման նոր ծրագրերի իրականացում: Շնորհավոր Նավրոզ»:

Премьер-министр РА поздравил представителей курдской общины Армении по случаю Новруза
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание курдской общине Армении по случаю Новруза.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Республики Армения, в послании, в частности,  говорится:
«Уважаемые представители курдской общины Республики Армении,
Сердечно поздравляю Вас по случаю Нового года — Новруза.
По случаю символизирующего весеннее возрождение праздника желаю новых успехов всем курдам, живущим в нашей стране, которые, являясь важной частью нашего общества, придают уникальный колорит социальной и культурной жизни страны.
Мы гордимся успехами и достижениями курдских граждан нашей страны, а также фиксируем существующие проблемы, которые мы должны преодолеть своим творческим трудом.
Будьте уверены, что государство внимательно относиться и заинтересовано в развитии общин национальных меньшинств в Армении.
Дорогие представители курдской общины,
Еще раз поздравляю вас с этим прекрасным праздником, желаю Вашим семьям процветания и согласия, а вашей общине — реализации новых программ развития. Поздравляю с Новрузом!»