Սամվել Կարապետյանին թույլատրվել է Facebook-ում տեսաուղերձ հրապարակել
Հայաստանի քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթով 2026 թվականի մարտի 18-ին ստացվել է մեղադրյալ Սամվել Սարգսի Կարապետյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանի միջնորդությունը՝ Սամվել Կարապետյանի կողմից տեսաուղերձով հանդես գալու թույլտվություն ստանալու վերաբերյալ:
Հիմք ընդունելով այն հանգամանքը, որ Սամվել Կարապետյանին տեսաուղերձով նախընտրական քարոզչության շրջանակներում ՀՀ քաղաքացիներին դիմելու թույլտվության և դրա ձևաչափի հարցի լուծումը գտնվում է վարույթի հանրային մասնակցի՝ տվյալ դեպքում նախաքննական մարմնի տիրույթում, վարույթն իրականացնող մարմինը որոշում է կայացրել ներկայացված միջնորդությունը բավարարելու մասին՝ թույլատրելով մեղադրյալ Սամվել Սարգսի Կարապետյանին «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական գործունեության, ծրագրերի և մոտեցումների ներկայացման համատեքստում Facebook սոցիալական ցանցում հրապարակել տեսաուղերձ:

Самвел Карапетян получил разрешение опубликовать видеообращение в Facebook
В Следственный комитет 18 марта 2026 года поступило ходатайство от Арама Вардеваняна, адвоката обвиняемого Самвела Саргисовича Карапетяна, о разрешении Самвелу Карапетяну записать видеообращение.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Следственного комитета, исходя из того, что решение вопроса о разрешении Самвелу Карапетяну обратиться к гражданам Республики Армения с видеообращением в рамках предвыборной кампании и формате данного обращения находится в компетенции общественного участника уголовного разбирательства, в данном случае — следственного органа, ведущий разбирательство орган принял решение удовлетворить поданное ходатайство, разрешив обвиняемому Самвелу Карапетяну опубликовать видеообращение в социальной сети Facebook в контексте представления политической деятельности, программ и подходов партии «Сильная Армения».