2025 թվականին 768 կգ թմրամիջոց է դուրս բերվել ապօրինի շրջանառությունից՝ կոտրելով ներմուծման և արտադրման շղթան․ ՆԳ նախարար
2025 թվականին Հայաստանի Հանրապետությունում ապօրինի շրջանառությունից դուրս է բերվել ընդհանուր 768 կիլոգրամ թմրամիջոց, ինչը 80 տոկոսով ավելի է 2024 թվականի ցուցանիշից։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին հայտնել է ՀՀ ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանը՝ հավելելով, որ դա իրավապահ համակարգի կայուն համագործակցության և ՆԳ նախարարության որդեգրած ռազմավարական մոտեցման փոփոխության արդյունքն է։
«Մենք կենտրոնացել ենք ներմուծման խոշոր խմբաքանակների, արտադրության գործընթացների և շղթաների բացահայտման վրա։ Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարում կարևոր է համակարգային ազդեցությունը։ Մեծ խմբաքանակների վրա ռեսուրսների կենտրոնացումը թույլ է տալիս ՀՀ հասարակության համար ապահովել առավել կայուն արդյունքներ»,- նշել է ՆԳ նախարարը:

В 2025 году из незаконного оборота было изъято 768 кг наркотиков, что разорвало цепочку импорта и производства: министр ВД
В 2025 году из незаконного оборота в Республике Армения было изъято в общей сложности 768 килограммов наркотиков, что на 80 процентов больше, чем в 2024 году.
Как передает Арменпресс, об этом заявила министр внутренних дел Республики Армения Арпине Саргсян, добавив, что это результат стабильного сотрудничества между правоохранительными органами и изменения стратегического подхода, принятого Министерством внутренних дел.
«Мы сосредоточились на выявлении крупных партий импорта, производственных процессов и цепочек. В борьбе с незаконным оборотом наркотиков важен системный подход. Концентрация ресурсов на крупных партиях позволяет нам обеспечить более устойчивые результаты для общественности РА», — отметил министр внутренних дел.