Հայաստանը առաջիկայում իր ներկայացուցիչը կունենա Եվրոպոլում
Առաջիկա օրերին ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունը ԵՄ իրավապահ համագործակցության գործակալությունում՝ Եվրոպոլում, կնշանակի կապի սպա, ինչը հնարավորություն կընձեռի ավելի բարձր մակարդակի համագործակցության ապահովել։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացրեց ՀՀ ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը ԵՄ ներքին գործերի և միգրացիայի հարցերով հանձնակատար Մագնուս Բրուների հետ համատեղ ասուլիսում։
«Առաջիկա օրերին կնշանակենք Եվրոպոլում Ներքին գործերի նախարարության կապի սպա և հնարավորություն կունենանք արդեն Եվրոպոլում երաշխավորել ավելի բարձր մակարդակի համագործակցություն ինստիտուցիոնալ հենքով»,-մանրամասնեց նախարարը։

В ближайшие дни МВД Армении назначит офицера по связям с Европолом
В ближайшие дни министерство внутренних дел Армении назначит офицера по связям с Европолом, что позволит обеспечить более высокий уровень сотрудничества.
Как сообщает Арменпресс, об этом сказала министр внутренних дел Армении Арпине Саргсян на совместной пресс-конференции с комиссаром ЕС по внутренним делам и миграции Магнусом Брунером.
«В ближайшие дни мы назначим сотрудника министерства внутренних дел в Европол, и у нас появится возможность гарантировать более высокий уровень сотрудничества с Европолом на институциональном уровне», — отметила министр.