Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Էդիտա Գզոյանն ազատման դիմում գրել է. իրավական ակտ դեռ չկա
Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Էդիտա Գզոյանն ազատման դիմում գրել է, սակայն դիմումի հաստատման վերաբերյալ իրավական ակտ դեռ չկա։
«Էդիտա Գզոյանն ազատման դիմում գրել է, բայց ո՛չ ազատման վերաբերյալ է պաշտոնական որևէ բան հայտնի, ո՛չ ուրիշի նշանակման մասին։ Իրավական ակտ, որ այս անձն ազատվեց, մեկ այլ անձ նշանակվեց, չկա»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հայտնեցին թանգարան-ինստիտուտից։
Ավելի վաղ լուրեր էին տարածվել այն մասին, որ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Էդիտա Գզոյանն աշխատանքից ազատման դիմում է գրել, իսկ մարտի 11-ին լուրեր տարածվեցին այն մասին, որ նրա փոխարեն թանգարան-ինստիտուտի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության նախկին պետ, Արտակարգ դեսպանորդ և լիազոր նախարար Հրաչյա Թաշչյանը։

Директор Музея-института Геноцида армян Эдита Гзоян подала заявление об отставке, но правового акта пока нет
«Эдита Гзоян написала заявление об отставке, но ничего официально неизвестно – ни об увольнении, ни о назначении другого лица. Правового акта об увольнении этого человека или назначения другого нет», — сообщили Арменпресс в Музее-институте.
Ранее распространялись слухи об отставке директора Музея-института Геноцида армян Эдиты Гзоян, а 11 марта появились слухи о том, что вместо нее исполняющим обязанности директора музея-института назначен Грачья Ташчян, бывший руководитель отдела внешних связей канцелярии премьер-министра Никола Пашиняна.