Իրանը հայտարարել է հակամարտության սկզբից ի վեր Իսրայելի և ԱՄՆ օբյեկտների վրա ամենահզոր հարձակման մասին
Իրանի պետական ​​հեռուստատեսությունը հայտարարել է, որ մարտի լույս 11-ի գիշերը Իրանի կողմից Իսրայելի տարածքի և տարածաշրջանում ԱՄՆ ռազմական օբյեկտների ռմբակոծությունը դարձել է Իսլամական Հանրապետության ամենազանգվածային հարձակումը տարածաշրջանում հակամարտության էսկալացիայի սկզբից ի վեր:
«Ճշմարիտ խոստում - 4» գործողության վերջին՝ 37-րդ ալիքը, որն իրականացվել է այսօր գիշերը, դարձել է Իրանի ամենազանգվածային գործողությունը տարածաշրջանում հակառակորդի ուժերի և օբյեկտների դեմ», - «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, նշել է հեռուստատեսությունը։ Վերջինիս տվյալներով՝ հրթիռների և անօդաչու թռչող սարքերի կիրառմամբ հարձակումներից մի քանիսի տևողությունը կազմել է առնվազն երեք ժամ։
Պետական ​​հեռուստատեսության տվյալներով՝ հարձակման են ենթարկվել Թել Ավիվից ոչ հեռու գտնվող արբանյակային կապի կենտրոնը և Իսրայելի ռազմական օբյեկտները Հայֆայում ու Արևմտյան Երուսաղեմում, ինչպես նաև «ԱՄՆ-ի բազմաթիվ թիրախներ, ներառյալ ամերիկյան ռազմակայանները ՝ (Իրաքի) Էրբիլ քաղաքում և Քուվեյթում»:

Иран объявил о самом мощном нападении на израильские и американские цели с начала конфликта
Иранское государственное телевидение сообщило, что бомбардировка Ираном американских военных целей в Израиле и регионе в ночь на 11 марта стала самым масштабным нападением Исламской Республики в регионе с начала эскалации конфликта.
«Последняя волна «Истинного обещания — 4», 37-я по счету, проведенная сегодня ночью, стала самой масштабной операцией Ирана против вражеских сил и целей в регионе», — сообщило телевидение, передает Арменпресс.
По данным TV ИРИ, продолжительность некоторых атак с использованием ракет и беспилотников составляла не менее трех часов. Целью атак был центр спутниковой связи недалеко от Тель-Авива и израильские военные объекты в Хайфе и Западном Иерусалиме, а также «многочисленные американские цели, включая американские военные базы в городе Эрбиль (Ирак) и Кувейте».