ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է Հայաստանի տարածքում Ադրբեջանի ԶՈՒ նոր դիրք տեղակայելու մասին պնդումները
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը տեսանյութ է հրապարակել՝ հերքելով շրջանառվող պնդումներն այն մասին, թե Ադրբեջանի զինված ուժերը ՀՀ ինքնիշխան տարածքում տեղակայել են նոր դիրք։
«Վերջին օրերին մի խումբ հանրային գործիչներ և լրատվամիջոցներ կեղծ, իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկություններ են շրջանառում այն մասին, թե իբր 2025 թվականի ընթացքում Ադրբեջանի զինված ուժերը Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքում տեղակայել են նոր դիրք»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշում է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը՝ տեսանյութում ներկայացնելով մանրամասներ։
Խոսնակը հորդորում է հանրությանը հետևել միայն պաշտոնական տեղեկատվությանը և տուրք չտալ ապատեղեկատվությանը։

Armenia denies reports of new Azerbaijani military position on its territory
Armenia’s Defense Ministry has denied reports circulating in media and on social platforms claiming that Azerbaijani armed forces have deployed a new military position on the sovereign territory of Armenia.
In a video released by the ministry, spokesperson Aram Torosyan said that in recent days a group of public figures and media outlets had been spreading false information alleging that Azerbaijani forces established a new position on Armenia’s sovereign territory in 2025.
Torosyan urged the public to rely only on official information and not to give in to misinformation.